Seimas leido motinystės, ligos, nedarbo išmokas skaičiuoti palankiau (0)

Publikuota: 2021-06-08 Kategorija: Politika
Seimas leido motinystės, ligos, nedarbo išmokas skaičiuoti palankiau
Rokiškio Sirena nuotr. / Kūdikio vežimėlis

Seimas leido palankiau skaičiuoti motinystės ir tėvystės išmokas tėvams, kurių pajamos sumažėjo dėl prastovų per pandemiją.  

Už tokias  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas antradienį balsavo 126  Seimo nariai.

Pakeitimai įsigalios nuo lapkričio ir leis motinystės ir tėvystės išmokas tėvams apskaičiuoti pagal jų pajamas, buvusias iki pirmo karantino paskelbimo – nuo 2019 metų vasario pradžios iki 2020 metų sausio pabaigos.  

Tai galios ir visiems dirbantiems savarankiškai, kurių pajamos karantino metu sumažėjo.  

Didesnes išmokas, kaip sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė, gautų apie 10 tūkst. šeimų.  

Taip pat Seimas leido  nuo šių metų liepos didesnes išmokas mokėti sveikatos, švietimo, visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos darbuotojams, dirbusiems kontaktinį darbą ir užsikrėtusiems koronavirusu nuo bendradarbių. Teisę į didesnę išmoką įgytų 14,4 tūkst. žmonių.

Dabar galima mokėti didesnę – 77,58 proc. (o ne 62,06 proc.) algos dydžio ligos išmoką, tačiau konkrečios aplinkybės nustatomos individualiai. Ministerija sako, kad tai kelia sunkumų.  

Bedarbiams leista bedarbio statusą ir nutrauktą nedarbo išmokos mokėjimą atnaujinti du kartus per pusmetį, o dabar tai galima padaryti tik vieną kartą, Naujai tvarkai iš biudžeto reikės papildomai 0,5 mln. eurų.  

Toks pakeitimas taip pat būtų naudingas žmonėms, kurie per pandemiją pabandė dirbti, bet tai jiems nepavyko ir teko grįžti į bedarbių gretas.  

Už šias Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimus balsavo 127 Seimo nariai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video