Seimas dar vieną datą siūlo paskelbti nedarbo diena (0)

Publikuota: 2021-01-12 Kategorija: Politika
Seimas dar vieną datą siūlo paskelbti nedarbo diena
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietuvos vėliava

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad reikėtų diskutuoti dėl sausio 13-osios pripažinimo šventine diena.

„Manau, kad tas klausimas tikrai vertas dėmesio, vertas diskusijos“, – antradienį Seime žurnalistams sakė ji.

„Turime, mano manymu, mažiau reikšmingų laisvų dienų Lietuvoje, ir tikrai sausio 13-oji galėtų būti ta diena, kai atmintis, istorija reikalauja susikaupimo, susitelkimo ir dėmesio“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Antradienį Seimas svarstys rezoliuciją „Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio“. Joje reiškiama pagarba Lietuvos laisvės gynėjams ir aukoms, 1991 metų sausio 13-osios naktį apgynusiems Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, bei siūloma sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paskelbti nedarbo diena.

Pernai rugpjūtį Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui keisti Atmintinų dienų įstatymą ir Darbo kodeksą numatant, kad Laisvės gynėjų diena, Sausio 13-oji, taptų švenčių diena, t. y. nedarbo diena. Šiuo metu ši diena yra atmintinų dienų sąraše.

Tačiau Seimas nepriėmė atitinkamos Darbo kodekso pataisos. Pritarimą tokiai idėjai yra išreiškęs prezidentas Gitanas Nausėda.

Pritardama sausio 13-ajai kaip šventinei dienai Vyriausybė siūlė, kad iš nedarbo dienų sąrašo būtų išbrauktos Vėlinės, minimos lapkričio 2-ąją.

Šiuo metu Lietuvoje yra 16 šventinių dienų. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuva yra viena daugiausiai nedarbo dienų turinčių ES valstybių narių.

Skaičiuojama, kad dėl vienos nedarbo dienos valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video