Seimas 15 proc. pakėlė gydytojų rezidentų atlyginimus (0)

Publikuota: 2020-04-30 Kategorija: Politika
Seimas 15 proc. pakėlė gydytojų rezidentų atlyginimus
BNS nuotr. / Seimas

Seimas ketvirtadienį 15 proc. pakėlė gydytojų rezidentų atlyginimus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad rezidentai gaus 200 eurų daugiau iki mokesčių.

Seimas priėmė pataisas, kuriomis 15 proc. keliami gydytojų rezidentų ir gydytojų odontologų rezidentų pareiginės algos koeficientai. Už tai vienbalsiai pasisakė 108 parlamentarai.

Gydytojo rezidento pareiginės algos dydis bus perskaičiuojamas nuo balandžio 1 dienos.

„Gydytojai rezidentai yra ne tik mūsų sveikatos sistemos ateitis, bet ir svarbi paspirtis šiuo sudėtingu laikotarpiu. Inicijuoti įstatymų, reglamentuojančių gydytojų rezidentų darbo užmokestį, pakeitimai būtini, užtikrinant sklandesnį sveikatos sistemos darbą“, – SAM pranešime cituojamas ministras Aurelijus Veryga. 

Gydytojų rezidentų darbo užmokestis yra mokamas ne iš sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams skirto darbo užmokesčio fondo kaip kitiems medikams, o iš valstybės biudžeto asignavimų. Numatyta, kad iki šių metų pabaigos gydytojų rezidentų algoms kelti bus skirta daugiau nei 3 mln. eurų.

SAM duomenimis, šiuo metu jaunesniojo gydytojo rezidento bazinė pareiginė alga prieš mokesčius siekia 1337,6 eurus, o vyresniojo gydytojo rezidento – 1425,6 eurus. Ministerijos skaičiavimu, pakėlus koeficientus jaunesnysis gydytojas rezidentas prieš mokesčius gaus 200 eurų daugiau nei iki šiol, o vyresnysis gydytojas rezidentas – 215 eurų daugiau.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą