S. Skvernelis: Vyriausybė nesvarsto nei visuotinio, nei lokalaus karantino galimybių (0)

Publikuota: 2020-09-30 Kategorija: Politika
S. Skvernelis: Vyriausybė nesvarsto nei visuotinio, nei lokalaus karantino galimybių
BNS nuotr. / Premjeras Saulius Skvernelis

Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, Vyriausybė šiuo metu nesvarsto nei visuotinio, nei lokalaus karantino kai kuriose savivaldybėse galimybių, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras teigia ir pats girdintis gandus, kad karantinas gali būti paskelbtas spalio 16-ąją.

„Šiandien kalbėti apie karantino įvedimą spalio 16 ar 10 dieną tikrai nėra jokių pagrindų. Tik dar kartą pakartoju: jeigu valstybei, apsaugant jos žmonių gyvybes, sveikatos interesus, mūsų šalies ūkį ir ekonomiką tokių sprendimų reikės, tai Vyriausybė tokius sprendimus ir priims neatsižvelgdama į jokias aplinkybes, susijusias su politinėmis batalijomis“, – trečiadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje teigė premjeras.

Anot jo, net ir augant užsikrėtimų skaičiui, pagrindiniai rodikliai, kurie „galbūt skatintų daryti tokius žingsnius“, būtų sunkių ligonių gydymo įstaigose ir nebeatsekamų kontaktų skaičius.

„Jei mes matytumėme, kad „perkaista“ mūsų sveikatos apsaugos sistema, kad yra pildomos tos laisvos ir paruoštos COVID-ą 19 pacientams ligoninių lovos, kad pildosi mūsų reanimacijos, kur reikalinga plaučių ventiliacija arba dirbtinio kvėpavimo aparatas, tai tie skaičiai būtų esminiai (...). Turint didelius koronaviruso augimo skaičius, turint nebe židinius, o visuotinį paplitimą šalyje, neatsekant kontaktų – tokios sąlygos tikrai leistų įvedinėti karantiną“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat tvirtino, kad šiuo metu penkiuose židiniuose Vilniaus, Kauno, Šiaulių regionuose ir ypač Radviliškio ir Raseinių rajonų savivaldybėse, užsikrėtimų skaičius nuo visų diagnozių sudaro 85 proc., o likusioje šalies teritorijoje „situacija gera“.

„Šiandien kalbėti mes galime tiktai kol kas apie rekomendacijas, kreipiantis savivaldybei į Sveikatos apsaugos ministeriją, galėtumėme svarstyti lokalaus karantino įvedimą, jeigu to reikėtų, bet šiandien to tikrai nėra, tai apsiribojame Sveikatos apsaugos ministerijos ir operacijų vadovo nurodymais ir rekomendacijomis“, – sakė S. Skvernelis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video