Rokiškio rajone gyvūnų daugykloms vietos nebus (14)

Publikuota: 2020-09-11 Kategorija: Politika
Rokiškio rajone gyvūnų daugykloms vietos nebus
Rajono savivaldybės nuotr. / Susitikimo dėl nelegalaus gyvūnų dauginimo užkardymo akimirka.

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas rugsėjo 10-ąją susitiko su rajono policijos komisariato viršininku Rimantu Čepuliu bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Rokiškio skyriaus atstovais. Pokalbio tema: nelegalios gyvūnų daugyklos ir veisyklos.

„Noriu aiškiai pasakyti: gyvūnų daugykloms mūsų rajone vietos nebus“, – sakė rajono meras. Jis ir pats nukentėjo nuo gyvūnų daugintojų: daugykloje Kretingoje atsidūrė jo veislyno kalytė. Kaip sekasi iš daugintojų rankų ištrauktam gyvūnui? Meras sako, kad gyvūnėlis, pajutęs pažįstamus kvapus, saugią aplinką, pastebimai pralinksmėjo ir atsigauna. „Tikimės, kad  jai viskas bus gerai“, – sakė R. Godeliauskas.

Susitikime buvo kalbėta apie priemones, kaip užkardyti gyvūnų nelegalų veisimą. Pirmiausia, paprašyta visų rajono seniūnų, kad vos sužinoję apie įtartinas vietas, kur gali būti neprižiūrimi, netinkamomis sąlygomis laikomi, netinkamai prižiūrimi naminiai gyvūnai, iš karto praneštų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, policijos pareigūnai nedelsdami reaguos.

Meras akcentavo, kad bus ieškoma ne tik nelegalių šunų daugyklų, bet ir kitų gyvūnų: kačių, triušių, graužikų ir kitų, nelegalių veisėjų. „Bendromis pastangomis bus stebimos ne tik įtartinos vietos, kur gali būti tokios daugyklos, bet ir skelbimai visuomenės informavimo priemonėse, kitos žinios apie parduodamus, perkamus gyvūnus“, – po susitikimo sakė rajono meras.

Su pareigūnais ir specialistais taip pat aptarta nelegaliai dauginamų gyvūnų legalizavimo sistema: juk kažkas turi parūpinti jiems dokumentus, todėl bus griežčiau kontroliuojama ir ši sfera.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video