Rokiškio krašto garbės pilietės vardas siūlomas skirti Vandai Vasiliauskienei (2)

Publikuota: 2020-02-24 Kategorija: Politika
Rokiškio krašto garbės pilietės vardas siūlomas skirti Vandai Vasiliauskienei
„Rokiškio Sirenos“ ir Rokiškio krašto muziejaus archyvo nuotr. / Rajono taryba spręs, ar paskelbti Rokiškio krašto garbės piliete pedagogę Vandą Vasiliauskienę.

Vasario 27-ąją rajono taryba spręs, ar Rokiškio krašto garbės piliečių gretos pagausės. Pagerbti šiuo titulu siūloma pedagogę Vandą Vasiliauskienę. Ji gerai žinoma ne tik mūsų rajone: buvusių E. Tičkaus ir Rokiškio 3-osios vidurinės (abi dabar – Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija) moksleiviams, bet ir ilgus metus nešusi lietuvybės šviesą Karaliaučiaus krašto lietuviams bei jų vaikams.

Pedagogė Vanda Vasiliauskienė skaičiuoja 94-uosius gyvenimo metus. Ši trapi, smulki moteris ilgus metus atkartojo knygnešio dalią, tik atvirkščiai: spaudos draudimo metais knygos buvo gabenamos iš Mažosios Lietuvos (dabar Rusijos Federacijos Karaliaučiaus sritis) į Didžiąją Lietuvą, o V. Vasiliauskienė knygas nešdavo iš Lietuvos į Rusiją, per ilgą dvi šalis jungiantį tiltą. Pėsčiomis, su sunkia našta, kurios negalėjo palikti. Ne kartą griuvo ir kėlėsi. Ne kartą gąsdinta ir persekiota. Tačiau lietuvybės šviesą nešusi tiems, kuriems jos svetimoje žemėje labai reikėjo. Nešė tol, kol leido jėgos.
Atgimimo metais ponia Vanda buvo aktyvi Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio dalyvė. Aktyvi lietuvybės puoselėtoja. Ir dabar ji žinoma savo literatūrine veikla, nuolatinė rajono patriotinių švenčių dalyvė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą