„Rokiškio komunalininko“ pirties veikla buvo nuostolinga (7)

Publikuota: 2020-04-23 Kategorija: Politika
„Rokiškio komunalininko“ pirties veikla buvo nuostolinga
„Rokiškio Sirena“ / Pirtis.

Balandžio 24 d. nuotoliniu būdu vyks rajono tarybos posėdis. Jo darbotvarkė labai plati: 63 klausimai.
 
Dauguma klausimų: įvairių rajono įstaigų vadovų kasmetinės ataskaitos. Tačiau yra ir tokių, kurie tiesiogiai palies rokiškėnų kasdienybę. Vienas jų – AB „Rokiškio komunalininkas“ pirties įkainių kėlimo klausimas.
Kaip teigiama šio klausimo aiškinamajame rašte, AB „Rokiškio komunalininkas“ pirties įkainiai paskutinį kartą buvo peržiūrėti 2008 m., o 2014 m. ši suma buvo perskaičiuota eurais ir tokie įkainiai patvirtinti rajono tarybos.
Taigi, kaip teigiama aiškinamajame rašte, Rokiškio rajono savivaldybė yra pagrindinis AB „Rokiškio komunalininkas akcininkas. Jai priklauso per 87 proc. akcijų. Todėl ir kainas turi tvirtinti rajono taryba.
Dabar pirties paslaugos kaina – 3,19 Eur neįskaitant Pridėtinės vertės mokesčio už valandą vienam asmeniui. Šis mokestis savivaldybės biudžeto sąskaita sumažintas iki 0,87 Eur su PVM – vaikams iki 10 metų; ir iki 2,32 Eur su PVM – kitiems asmenims. Pirtyje nemokamai leista praustis neįgaliems asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis.
Tačiau tokie įkainiai nepadengia paslaugos teikimo kaštų: 2019 m. šios veiklos nuostolis neaudituotais duomenimis sudaro 9630 Eur.
Atsižvelgiant į šią situaciją, siūloma: nustatyti pirties paslaugų įkainį vienam žmogui vienai valandai – 6,95 Eur be PVM, panaikinti nustatytas lengvatas iš rajono savivaldybės biudžeto bei leisti nemokamai praustis asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, bei vaikams iki 10 m. amžiaus.
Ar bus keliamos paslaugos kainos, spręs rajono taryba.
Jei būtų priimtas palankus sprendimas, pirties veikla nebebūtų nuostolinga. Bent taip teigiama aiškinamajame rašte.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą