Rokiškio delegatai dalyvavo 53-iojoje neeilinėje LiJOT asamblėjoje (0)

Publikuota: 2021-07-26 Kategorija: Politika
Rokiškio delegatai dalyvavo 53-iojoje neeilinėje LiJOT asamblėjoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos "Apvalus stalas" savanoriai Eimantas Tūska, Augustinas Simonaitis ir alumni Vilija Milčiūtė

Praėjusį savaitgalį Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ (RJOS „AS“) delegatai Augustinas Simonaitis ir Eimantas Tūska dalyvavo 53-iojoje neeilinėje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) asamblėjoje.

Renginio vieta – Druskininkai – pasirinkta ne atsitiktinai

Druskininkuose, viešbutyje „Dainava“ nuo 2001 m. vyksta tradicinės LiJOT pavasario asamblėjos. Praėjusiais, 2020 m., buvo pirmas kartas nuo 2001 m., kai LiJOT asamblėja dėl pandemijos čia neįvyko.

Kodėl LiJOT asamblėja yra svarbi?

LiJOT – didžiausia skėtinė nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, šiuo metu vienijanti 70 nacionalinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei savivaldybės jaunimo organizacijų tarybų. Ši organizacija yra pagrindinis jaunimo balso atstovas Lietuvoje, į kurios nuomonę politikai, priimdami sprendimus, privalo atsižvelgti.

LiJOT prezidentas ir valdyba, atstovaudami LiJOT, privalo remtis asamblėjose organizacijų priimtomis rezoliucijomis, pozicijomis ar kitais dokumentais. Būtent tokių dokumentų priėmimas vyksta asamblėjų metu.

Svarstyta dėl alkoholio kontrolės, narkotikų politikos reformos ir kitų dokumentų

LiJOT asamblėjai buvo pateikta svarstymui 6 dokumentai:

LiJOT įstatų projektas

LiJOT įstatai yra pagrindinis dokumentas, apibūdinantis organizacijos veikimo principus. Paskutinį kartą jie buvo keisti 2013 m. Juos pakeitus LiJOT veikla bus sklandesnė ir labiau atitiks šiandieninius poreikius.

Asamblėja dokumentą priėmė.

Rezoliucija dėl valstybės alkoholio vartojimo prevencijos politikos

Seime vis garsiau kalbant apie alkoholio kontrolės įstatymo pataisas organizacijos siekė priimti naują dokumentą aptariantį šį klausimą. Deja, organizacijų nuomonės dėl dokumento turinio smarkiai išsiskyrė.

Asamblėja dokumento nepriėmė.

Rezoliucija dėl jaunimo įgalinimo ir dalyvavimo savivaldybėse

LiJOT pastebėjo, kad jaunimas ir jaunimo organizacijos turi menką institucinį ir finansinį palaikymą savivaldybėse. Siekdami gerinti situaciją, LiJOT dokumente pateikė pasiūlymus dėl jaunimo įsitraukimo į jaunimo politikos formavimą, savivaldybių teikiamos paramos jaunimo veikloms ir mokinių savivaldų. Šį dokumentą gaus visų savivaldybių merai – tarp jų ir Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Asamblėja dokumentą priėmė.

Pozicija dėl jaunimo nevyriausybinių organizacijų vadovų nuo 16 metų

Mažesnių miestų jaunimo organizacijos susiduria su problema, kad baigę mokyklą jauni žmonės išvyksta studijuoti į didmiesčius. Išvykdami jie taip pat įprastai nutraukia veiklą gimtojo miesto jaunimo organizacijose. Dėl šios priežasties dažnai organizacijos vadovu yra užregistruojamas pilnametis žmogus, kai faktiškai organizacijai vadovauja kitas, nepilnametis asmuo. Jeigu šiame dokumente aprašyta LiJOT idėja būtų įgyvendinta, teisiškai jaunimo organizacijai galėtų vadovauti ir būti už ją atsakingas 16 metų žmogus.

Asamblėja dokumentą priėmė.

Rezoliucija dėl narkotikų politikos reformos Lietuvoje

Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) ir Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“ (LJS „Žingsnis) kartu pateikė asamblėjai dokumentą dėl narkotikų politikos reformos Lietuvoje. Jame yra skatinamas mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimas, prevencija, ankstyvoji ir vėlyvoji intervencija ir žalos mažinimas.

Asamblėja dokumentą priėmė.

Pozicija dėl menstruacinių higienos priemonių prieinamumo

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS) asamblėjai teikė dokumentą dėl menstruacinių higienos priemonių prieinamumo. Deja, asamblėjos darbo grupės metu suprato, kad dokumentas dar nėra užbaigtas ir jis vėl bus pristatytas rudens asamblėjai.

Plačiau su LiJOT veikla galite susipažinti jų puslapyje www.lijot.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video