Rajono tarybos posėdis – trumpas ir nelabai draugiškas (video) (8)

Publikuota: 2021-08-02 Kategorija: Politika
Rajono tarybos posėdis – trumpas ir nelabai draugiškas (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rajono tarybos posėdis buvo trumpas ir aštrus.

Liepos 31-ąją įvyko pirmasis „gyvas“ rajono tarybos posėdis. Jis teužtruko vos pusantros valandos. Dienotvarkėje buvo numatyta svarstyti septyniolika klausimų, tačiau du – dėl Kultūros centro paslaugų įkainių bei ikimokyklinių įstaigų darbuotojų pareigybių normatyvų nustatymo. Priežastis – šie klausimai nepakankamai išdiskutuoti.

Visi su kaukėmis

Nors rajono tarybos posėdis vyko gyvai, tačiau buvo laikomasi saugumo reikalavimų: tiek meras, tiek tarybos nariai, tiek posėdį stebėję savivaldybės darbuotojai, seniūnai dėvėjo veido kaukes. Kaip ir dera, salėje buvo ir dezinfektantų.

Ginčai dėl automobilių ir nekilnojamojo turto

Nuotoliniu būdu daugiau nei pusmetį tarybos posėdžiuose dalyvavę rajono tarybos nariai, panašu, kad vieni kitų nė kiek nepasiilgo. Pozicija ir opozicija vėl kietai surėmė ietis. Pirmasis pretekstas apsižodžiuoti buvo 2020 m. rajono savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų tvirtinimas. Opozija uždavė kasmetinį klausimą, kaip kontroliuojama, ar rajono savivaldybės administracijos darbuotojai nevažinėja tarnybiniais automobiliais asmeniniais reikalais. Kadangi buvo nutraukta sutartis dėl mašinų sekimo, tarybos narys Irmantas Tarvydis darė prielaidą, kad savivaldybės darbuotojai jas naudoja ir asmeniniais tikslais. Savivaldybės kontrolierė Danguolė Namajūnienė paaiškino, kad lengvųjų automobilių naudojimo taisyklėse yra numatyta, kad automobliuose turi būti įrengta telemetrinė įranga. Ir kontrolierė tik domėjosi, ar ta įranga yra įrengta. Ir ji iš tiesų neįrengta. Meras Ramūnas Godeliauskas atsakė, ar nevertėtų kreiptis į teisėsaugą dėl buvusios administracijos direktorės (čia tiesiogiai taikoma į dabartinės opozicijos daržą, nes buvusi administracijos direktorė kaip tik ir buvo skirta dabartinės opozicijos). „Kodėl ji pasirašė sutartį dėl įrangos, kurios nebuvo galima naudoti“, – sakė meras.

Opozicijai užkliuvo ir kontrolės duomenys apie 6 mln vertės turto nepateisinamą naudojimą. Kontrolierė paaiškino, kad didžiąją dalį tos sumos, daugiau nei 5 mln, sudaro nebaigtų statyti savivaldybės objektų vertė. Tie objektai yra naudojami, kad ir nebaigti statyti. Taip pat yra objektų, kurie dar turi būti perduoti naudoti. Taigi, jokio kriminalo ten nėra. Ji pabrėžė, kad turi keistis ir Salų turto įvertinimas: jis neteisingai priskirtas prie nekilnojamojo turto, kai turi būti priskirtas prie nekilnojamojo turto vertybių. Problemos, anot administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko, tai tik buhalteriniai niuansai. Ir jis detaliai paaiškino, dėl kurių objektų yra nesutvarkytų dokumentų, ir kodėl taip yra.

Direktorius paaiškino, kad jau šią savaitę daugumoje tarnybinių automobilių sumontuota telemetrinė įranga. I. Tarvydis prašė paaiškinti, kuo bloga buvo ankstesnė telemetrinė įranga, kuri „padėjo nustatyti buvusio mero klystkelius“. A. Burnickas paaiškino, kad įranga veikė nekorektiškai: pasitaikė atvejų, kad automobilis – garaže, o programoje fiksuota, kad jis – kelyje. Taip pat rajono vadovo netenkino ir tai, kad kelionės lapus darbuotojams vis dar tenka pildyti rašant ranka. „Funkcionalumo trūkumas didelis, todėl ir reikėjo keisti“, – sakė A. Burnickas.

Jis pakomentavo ir klausimą dėl neparduotų senų mašinų: karantino metu savivaldybė negalėjo rengti savo turto aukcionų. „Rokiškio Sirena“ primena, kad pastaruoju metu savivaldybė atsisakė praktikos pirkti automobilius, ji juos nuomojasi. Neparduotų liko vos kelios mašinos.

Kada kviesti į antikorupcinės komisijos posėdžius?

Dėkodamas savivaldybės kontrolieriams ir auditoriams už atliktą darbą, rajono tarybos narys Stasys Meliūnas nepraleido progos „pašpilkuoti“ valdančiųjų. Pasak jo, administracijos direktorius A. Burnickas yra vienintelis iš politikų ir valstybės pareigūnų, kuris lankosi visuose antikorupcinės komisijos posėdžiuose. Jis teigė, kad norėtų didesnio atsakingumo iš rajono mero ir vicemero antikorupcinėje veikloje, galbūt išleisti tam tikrus mero potvarkius. Ir netrukus gavo mero atsakymą. Meras akcentavo, kad reikia išmanyti teisinę bazę ir įstatymus. „Suprantu, kad jų daug ir galbūt laiko neturit sekiodamas mane iš paskos“, – rėžė jis. Ir pridūrė, kad meras potvarkiais neskiria auditui užduočių. Ir meras paprašė, kad į komisijos posėdžius jį kviestų ne vėlai vakare laišku į darbinį elektroninį paštą, kai jau darbotvarkė sudėliota.

Dar aštresnių apsidžodžiavimų sukėlė rajono tarybai pateiktas klausimas dėl AB Rokiškio komunalininkas įstatinio kapitalo didinimo. Tačiau šį klausimą aptarsime detaliau kituose straipsniuose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video