Rajono savivaldybėje diegiamas vieno langelio principas (8)

Publikuota: 2020-06-30 Kategorija: Politika
Rajono savivaldybėje diegiamas vieno langelio principas
Rokiškio Sirena nuotr. / Rajono savivaldybėje diegiamas vieno langelio principas

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas visuomenei pristatė nuo liepos 1-osios diegiamus pokyčius savivaldybės klientų aptarnavimo sferoje. Karantinas tapo pretekstu įdiegti vieno langelio principą.

Anksčiau interesantai galėjo patys vaikščioti po visą savivaldybę, ieškodami specialistų, kuriems jie galėtų pateikti dokumentus ar užduoti rūpimus klausimus. Dabar tvarka pasikeitė: pertvarkius buvusias Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus patalpas, įdiegti du kabinetai, į kuriuose dirbančius asmenis rokiškėnai turės kreiptis pirmiausia.


Čia jie pateiks dokumentus, prireikus bus iškviestas reikalingas specialistas. Kuris arba konsultuos vietoje, arba, jei reikia, nusives į savo kabinetą.


Į kitas savivaldybės patalpas bus galima patekti tik su lydinčiuoju specialistu: bus įdiegta leidimų-kortelių sistema.


Klientai bus aptarnaujami dviem srautais: vienas kabinetas skirtas gausiausiai interesantų grupei – besikreipiantiesiems socialinės paramos klausimais. Antrajame kabinete bus priimami klientai visais kitais klausimais. Ar nesiformuos vadinamasis „butelio kaklelio“ principas, dar sunku pasakyti. Kaip sakė administracijos direktorius, kol kas naujų darbuotojų nėra priimta, verčiamasi esamais resursais. Abu kabinetai įsikūrė buvusiuose Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus kabinetuose, o šio skyriaus vedėjai Violetai Damoševičienei ir vyriausiajai specialistei Virginijai Milaknienei atiteko Seimo nario Raimundo Martinėlio ir jo padėjėjų kabinetas. Jiems patalpos skirtos aštuntajame aukšte. Kaip sakė A. Burnickas, Seimo narys dėl to neprieštaravo.


Iš tiesų šioje vietoje nebuvo planuota diegti interesantų aptarnavimo kabinetų. Jie buvo numatyti prie rajono savivaldybės paradinių durų. Tačiau atidėjus savivaldybės patalpų atnaujinimo projektą, jos nebuvo pertvarkytos.


O pasibaigus karantinui, pasak A. Burnicko, kaip tik ir buvo puiki proga įdiegti vieno langelio principą.
Mat per karantimo laikotarpį vieno langelio principo apmatai pradėti taikyti saugantis užkrato. Todėl, kol dar savivaldybės darbas negrįžo į ankstesnes vėžes, buvo puikus pretekstas pradėti permainas.


Permainos palietė ne tik klientų aptarnavimo principus, bet ir darbuotojų darbo organizavimą. Mat rajono savivaldybė dirbo išties nepatogiu laiku: 8-17 val., o penktadienį 8-15.45 val. Dirbantiems rajono gyventojams joje lankytis buvo nepatogu: nei prieš darbą, nei jam pasibaigus negalėjo patekti į savivaldybę rūpimais klausimais: tekdavo prašytis iš darbo.


Dabar gi savivaldybės specialistų darbo laikas sutvarkytas taip, kad antradienį ir ketvirtadienį jie dirba nuo 8 iki 18 val. Taigi, pasak A. Burnicko, tie rajono žmonės, kurie dirba įprastinėmis darbo valandomis, dabar minėtomis dienomis turės apie valandą susitvarkyti reikalus savivaldybėje.


Kaip kompensaciją už darbą antradieniais ir ketvirtadieniais valanda ilgiau, savivaldybės darbuotojams numatyta, kad jie penktadienį dirbs 8-13 val. be pietų pertraukos. Ar savivaldybės darbuotojai tokiems pokyčiams neprieštaravo? „Visai ne, atvirkščiai, darbuotojai džiaugėsi, kad turės laisvą popietę, per kurią galės patogiai tvarkytis savo pačių reikalus: nueiti pas gydytoją, sutvarkyti reikalus kitose institucijose“, – sakė A. Burnickas.


Išimtis – tik Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus specialistės. Joms teko kitas darbo grafikas dėl suprantamų priežasčių. Penktadienio popietė – pamėgtas vestuvių metas. Taigi, jos tuoks rokiškėnų šeimas, priims prašymus tuoktis. Be to, pektadieniais nuo 13 val. uždarius interesantų priėmimo kabinetus, atsilaisvins koridorius, skirtas poroms iškilmingai įžengti į ceremonijų salę.


Jau dabar savivaldybės klientų aptarnavimo specialistai bando naujoves. Jau užsakytos jų kabinetų iškabos, artimiausiu metu bus įdiegta kortelių-leidimų sistema bei paskelbtas telefonas, kuriuo interesantai galės rezervuoti priėmimo rajono savivaldybėje laiką.


A. Burnickas pabrėžė, kad kitos įstaigos, įsikūrusios savivaldybės patalpose, dirbs ir interesantus priiminės joms įprastu darbo grafiku.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą