Psichikos sveikatos centras pralaimėjo bylą, nuostoliai viršija 57 tūkst. Eur (10)

Publikuota: 2020-02-06 Kategorija: Politika
Psichikos sveikatos centras pralaimėjo bylą, nuostoliai viršija 57 tūkst. Eur
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Rokiškio psichikos sveikatos centras.

Psichikos sveikatos centras pralaimėjo teismų maratoną ir Panevėžio teritorinei ligonių kasai turės sumokėti per 57 tūkst. Eur. Kaip sako rajono meras Ramūnas Godeliauskas, ši suma dar ne galutinė: prie teismo priteistos sumos reiks pridėti ir teismo bei atstovavimo išlaidas.

Apie priteistą sumą – rajono taryboje
Apie pralaimėtą bylą rajono tarybą oficialiai informavo rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vadovė Regina Strumskienė.
Ši istorija prasidėjo prieš beveik penkerius metus: 2015 m. buvo pradėtas Psichikos sveikatos centro patalpų remontas. Tuomet centras persikraustė į Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpas Juodupės gatvėje. Ir čia pradėjo teikti savo paslaugas. Tačiau, Panevėžio teritorinė ligonių kasa, atlikusi neplaninį patikrinimą, nustatė, kad teikti paslaugoms naujoje vietoje centras neturėjo licencijos. Pasak R. Strumskienės, pirminę žalą Panevėžio valstybinė ligonių kasa įvertino per 115 tūkst.
Teismų maratonas truko ketverius metus. Kol Lietuvos aukščiausiasis teismas nusprendė, kad galutinė iš Psichikos sveikatos centro priteista suma yra 57 tūkst. 722 Eur. Šis sprendimas jau yra neskundžiamas. Kaip sakė Juridinio ir personalo skyriaus viršininkė R. Strumskienė, ir rajono savivaldybė ir Psichikos sveikatos centras jau gavo Panevėžio teritorinės ligonių kasos raštą, su prašymu sumokėti nurodytą sumą, arba bus kreiptasi į antstolius.
Rajono meras teigė, kad teismų procesas buvo ganėtinai sėkmingas: pirminė ligonių kasų reikalauta žala sumažinta perpus.
Rajono tarybos narys Stasys Meliūnas teiravosi, kokios bus pasekmės įstaigai, ar jai tokiai žalai padengti reikės imti, pavyzdžiui, banko paskolą. R. Strumskienė į šį klausimą atsakyti negalėjo: tai ne jos kompetencija. Meras paaiškino, kad jis bendravo su ką tik iš atostogų grįžusiu įstaigos vadovu. „Man buvo pasakyta, kad įstaiga tokios sumos neturiׅ“, – sakė meras ir pridūrė, kad mokėtina suma bus didesnė: į ją bus įskaičiuota ir teismo, ir atstovavimo išlaidos, ir delspinigiai.

Priežastis įvardinti dar anksti
S. Meliūnas klausė, ar įstaigoje buvo daromas koks nors tarnybinis patikrinimas dėl aplaidumo, netinkamo pareigų atlikimo. Meras paaiškino, kad gauta teismo nutartis. Ir bus siekiama įvardinti kaltuosius asmenis.
Meras R. Godeliauskas pasikvietė pokalbio Psichikos sveikatos centro direktorių Saulių Jasiulevičių. „Pokalbio metu direktoriui daviau užduotį: išsiaiškinti galutinę tikslią mokėtiną sumą ir susitarti su Panevėžio teritorine ligonių kasa dėl galimybės mokėjimus išdėstyti dalimisׅ“, – „Rokiškio Sirenai“ komentavo rajono meras. Į klausimą, kaip nutiko, kad Psichikos sveikatos centras įsivėlė į teismų maratoną ir patyrė nemenkų nuostolių, meras teigė, kad kol kas problemos priežastis įvardinti dar per anksti, reikia pirmiau detaliai išsiaiškinti, kodėl taip nutiko.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą