Prezidentas G. Nausėda „AstraZeneca“ vakcina paskiepytas nuo COVID-19 (1)

Publikuota: 2021-03-22 Kategorija: Politika
Prezidentas G. Nausėda „AstraZeneca“ vakcina paskiepytas nuo COVID-19
BNS nuotr. / Prezidentas G. Nausėda „AstraZeneca“ vakcina paskiepytas nuo COVID-19

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vienoje sostinės poliklinikų viešai paskiepytas nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina, siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

„Man nekyla abejonių dėl mokslo ir dėl įgaliotų institucijų, kurios labai kompetentingai vertina visas vakcinas (...) Aš tikrai manau, kad visos keturios vakcinos, kurios jau patvirtintos, yra patikimos, efektyvios“, – žurnalistams sakė šalies vadovas.

„Todėl aš labai raginu žmones negaišti, nelaukti, nesvarstyti eiti skiepytis ta vakcina, kuria nori skiepytis“, – teigė jis.

Pirmadienį viešai taip pat skiepysis premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

G. Nausėda teigė, kad visi vadovai skiepijasi vieną dieną, nes rado „tinkamą laiką darbotvarkėse“.

„Aš tikrai nemanau, kad iš šito mes turime kurti kažkokią komunikacinę žinutę, tiesiog visiems buvo patogu savo pirmadienio darbotvarkėse surasti tinkamą laiką. Man čia visai netoli nuo darbovietės – atėjau pėsčias ir pareisiu pėsčias, ir tiek žinių“, – kalbėjo prezidentas.

Atsakydamas į klausimą, ar šalies vadovų skiepijimas galėjo įvykti anksčiau, jis sakė, kad tai būtų galėję sukelti diskusijų visuomenei.

„Turbūt būtų kilę diskusijų, o kodėl šalies vadovai užėjo už akių kitiems žmonėms, tai, mano manymu, mes turime nusistatyti labai aiškias žaidimo taisykles, aiškią tvarką ir nekaitalioti tos tvarkos eigoje“, – teigė G. Nausėda.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.

Papildyta.

„AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 pirmadienį sostinės Antakalnio poliklinikoje paskiepyta premjerė Ingrida Šimonytė, taip siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

„Man labai gaila, kad šitai vakcinai pasitikėjimo pritrūko ir tikrai tą matom objektyviai iš vakcinavimo duomenų“, – žurnalistams po skiepo sakė Vyriausybės vadovė.

Ji sako pasitikinti Europos vaistų agentūros sprendimu dėl „AstraZeneca“ vakcinos, o priimti sprendimai leis šiek tiek greičiau pasiskiepyti.

„Manau, kad tie sprendimai, kurie yra priimti, kad tie žmonės, kurie pasitiki Europos vaistų agentūros sprendimu vakcinuoti visas vakcinas, kurios dabar Lietuvoje yra naudojamos ir po papildomų patikinimų, kurie buvo paskelbti praėjusį ketvirtadienį, tikrai turės galimybę ir greičiau pasiskiepyti, negu eilė judėtų visiškai pagal nustatytus reglamentus, nes turbūt kažkam tokių abejonių, gaila, kad liks, bet aš tokių abejonių neturiu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Visą laiką sakiau, kad pasitikiu, esu nusiteikusi sulaukti savo eilės ir tikrai tos eilės besisaugodama būčiau sulaukusi, bet po praėjusios savaitės įtampos priėmėme sprendimą, kad būtų vertinga abejonėms išsklaidyti ir įsitikininams, kad galbūt vadovams bus kažkokia skanesnė vakcina palikta, pasirinkti šitą vakciną ir pasiskiepyti, dėl to šiandien tą ir darome“, – teigė ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video