Premjeras: griežtinti sąlygas reikės, kai nebebus galima atsekti viruso plitimo kelių (0)

Publikuota: 2020-10-15 Kategorija: Politika
Premjeras: griežtinti sąlygas reikės, kai nebebus galima atsekti viruso plitimo kelių
BNS nuotr. / Premjeras Saulius Skvernelis

Griežtinti ekstremalios situacijos sąlygas reikės, kai nebebus įmanoma atsekti koronaviruso plitimo kelių, identifikuoti židinių, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Nepaisant tų skaičių, kurie visur blogėja, mes vis dar turime situaciją, kai vis dar galime atsekti ir plitimo kelius, ir židinius. (...) Jei artėsime prie situacijos, kai matysime, kad situacija šalies mastu tampa nebeatsekama ir kontroliuojama, reikės tas rekomendacijas versti arba Vyriausybės nutarimų nurodymais, arba operacijų vadovo nurodymais“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

Jis taip pat ragino Vilniaus valdžią daugėjant susirgimo atvejų sostinėje atsižvelgti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijas laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.

„Faktas, kad yra (barai ir klubai padidintos rizikos vietos) ir Vilniuje mes jau turime barų ir klubų, kur tas židinys nebe pirmą kartą, tai labai gaila, kad tų rekomendacijų neįsiklausoma, bet vėlgi, čia jau savivaldybės sprendimai. Kalbant apie lokalias priemones kaip lokalų karantiną, įstatymas reikalauja, kad turi būti savivaldybės kreipimasis“, – sakė premjeras.

„Jei nebus imtasi priemonių, situacija gali dramatiškai keistis, ir aš tikiuosi, kad Vilniaus savivaldybė pademonstruos lyderystę ir į tas rekomendacijas, kurias pateikė NVSC, įsiklausys ir priims reikalingus sprendimus“, – pažymėjo premjeras.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS komentuodamas NVSC rekomendacijas teigė, kad jos bus vertinamos, tačiau „skuboti sprendimai“ nebus priimami. 

Premjeras pabrėžė, kad Vyriausybė negali įvesti lokalių priemonių be savivaldybės kreipimosi, o tik griežtinti taisykles visam sektoriui. 

„Vyriausybė gali priiminėti dėl atskirų sektorių, kaip pavyzdys, viešojo maitinimo ar kitam sektoriui, galima tą padaryti, bet tai galios visos šalies mastu“, – teigė S. Skvernelis.

NVSC vertinimu, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, situacija sparčiai keičiasi į blogąją pusę.

Centras siūlo apriboti grupinių sporto treniruočių, šokių, dainavimo studijų veiklą. Minimos veiklos, pasak NVSC, yra epidemiologiškai rizikingiausios, nes būtent su jomis susiję protrūkiai paskutiniu metu yra registruojami Vilniaus apskrityje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video