Parlamentas ketina įteisinti asmeninių asistentų pagalbą neįgaliesiems (0)

Publikuota: 2021-03-25 Kategorija: Politika
Parlamentas ketina įteisinti asmeninių asistentų pagalbą neįgaliesiems
Rokiškio Sirena nuotr. / Neįgaliojo vežimėlis

Seimas ketvirtadienį planuoja balsuoti dėl asmeninių asistentų pagalbos įteisinimo žmonėms su negalia.

„Asmeninis asistentas – ilgai lauktas projektas, kurio įgyvendinimui prireikė daugiau nei ketverių metų“, – BNS sakė vienas iš pataisų iniciatorių Seimo narys Justas Džiugelis.

„Žmonių su negalia bendruomenei jis ypač svarbus, nes yra viena svarbiausių priemonių, integruojant neįgaliuosius į visas gyvenimo sritis, pradedant darbo rinka ir baigiant kokybišku laisvalaikiu. Esu įsitikinęs, kad ši priemonė bus efektyvi ir naudinga ne tik dar mažai matomiems žmonėms, bet ir visai visuomenei“, – teigė jis.

Ketvirtadienį numatomas atitinkamų Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisų priėmimas.

Pagal jas, asmeniniu asistentu galėtų tapti žmogus, teikiantis asmeninę pagalbą neįgaliajam, su kuriuo jis nėra susijęs artimais giminystės ryšiais.

Asmeninės pagalbos poreikis būtų nustatomas individualiai kiekvienam neįgaliajam, vertinant kompleksiškai jo sveikatos būklę ar organizmo funkcinius sutrikimus, galimybes atlikti darbus ir vykdyti veiklas.

Sprendimą, ar žmogui reikalinga tokia asmeninė pagalba, priimtų savivaldybė socialinio darbuotojo teikimu. Jos turėtų ir organizuoti tokią pagalbą, užtikrinti jos kokybę.

Pagal projektą, asmeninio asistento pagalba nebūtų visai nemokama. Siūloma nustatyti, kad žmogus su negalia apmokėtų iki 20 proc. paslaugos išlaidų, tačiau ši suma negalėtų būti didesnė nei penktadalis jo pajamų.

Nemokamai tokią paslaugą gautų tik neįgalusis, kurio pajamos yra mažesnės negu du valstybės remiamų pajamų dydžiai per mėnesį. Šiuo metu tai sudaro 256 eurus.

Planuojama, kad pataisos pradėtų galioti nuo šių metų liepos mėnesio.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video