Obelių „Žalioji“: kas vėl kliūva? (1)

Publikuota: 2021-07-01 Kategorija: Politika
Obelių „Žalioji“: kas vėl kliūva?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono meras Ramūnas Godeliauskas paaiškino, kad kol pastatas nepriduotas, ten renginiai negalimi.

Birželio 23-osios sukilimo 80-mečiui skirtų vienas renginių – paminklo sukilėliams bei sovietinio teroro aukoms autoriaus Gurijaus Kateščenkos bei jo anūko Olego Katenskij paveikslų, fotografijų paroda buvo planuota Obelių bendruomenės namuose, visuomenei labiau žinomuose „Žaliosios“ pavadinimu. Tačiau Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose vadovas, rajono tarybos narys Valius Kazlauskas, pristatydamas parodą muziejuje, užsiminė, kad šiuose namuose buvo rasta tam tikrų statybos trūkumų, todėl parodą teko perkelti į muziejų, todėl ji buvo kiek mažesnė, nei planuota. Pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, ten renginys vykti negalėjo, nes pastatas birželio 23-ąją dar buvo nepriduotas.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad Obelių bendruomenės namų statybą persekiojo nesėkmės: projektas gerokai vėlavo, o jo rangovams sumokėtas pirmasis rajono istorijoje avansas virto dideliais nuostoliais rajono savivaldybei. „Rokiškio Sirena“ klausė, kas gi vėl nutiko „Žaliajai“, kokie ten trūkumai?

Pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, statybos pagaliau pasiekė finišo tiesiąją. Tačiau yra tam tikra tvarka, kurios svarbu laikytis. Pasak pašnekovo, kol pastato oficialiai nepatikrino ir nepriėmė Statybų inspekcija, tol jis laikomas rangovo nuosavybe. Tam, kad pastate apskritai galėtų vykti koks nors renginys, rangovas jį turėtų bent laikinai perduoti savivaldybei. Tačiau čia yra tam tikrų niuansų.

Tikrintojai reikalingi tam, kad priduodant pastatą būtų nustatyti visi jo trūkumai ir rangovas būtų įpareigotas juos ištaisyti. „O jei pastate būtų leidžiama vykti renginiui, jei nutiktų, pavyzdžiui, kokia nors nelaimė, kas būtų už tai atsakingas? Klausimas atviras. Net jei nieko nenutiktų, jei būtų įleisti renginio dalyviai, rangovas vėliau galėtų aiškinti, kad jis darbus atliko kokybiškai, o svečiai ėmė ir sugadino, pavyzdžiui, ką nors sulaužė, subraižė ar ištepė sieną? Kaip tada rastume kaltuosius? Todėl renginiai pastate gali vykti tik tuomet, kai jis yra patikrintas ir priduotas“, – paaiškino rajono meras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video