Latvijai apsisprendus dėl karantino – žinia iš Seimo: apie uždarymą kalbėti dar anksti, bet priemonių imtis turime (1)

Publikuota: 2021-10-19 Kategorija: Politika
Latvijai apsisprendus dėl karantino – žinia iš Seimo: apie uždarymą kalbėti dar anksti, bet priemonių imtis turime
Rokiškio Sirena nuotr. / Stop juosta

Latvijai nusprendus nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms įsivesti karantiną, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad Lietuvoje apie režimo sugrąžinimą kalbėti būtų dar per anksti.

„Manau, kad apie tai anksti kalbėti. Mes turime tas priemones, kurias šiandien svarstysime Seime. Pirmiausia turėtume išbandyti jas“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Viena iš tokių priemonių, pasak Seimo pirmininkės, yra testavimo klausimas. Seime antradienį bus galutinai padėtas taškas dėl vakcinuotis atsisakančių, bet reguliariai testuotis privalančių darbuotojų likimo. Parlamentarai balsuos, ar nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus nuo gruodžio 1 dienos turėtų mokėti patys.

„Lietuva šiandien yra viena iš tų šalių, kur ribojimai yra pakankamai švelnūs, lyginant su, pavyzdžiui, Italija, ta pačia kaimynine Latvija. Tam tikrų priemonių, žinoma, mes turime imtis.

Mokami testai darbuotojams, kurie, turėdami galimybę pasiskiepyti, raginami pasiskiepyti visgi priima kitą sprendimą, manau, yra viena iš tų priemonių, kuri yra pasverta. Tikiuosi, kad šiandien Seimas jai pritars“, – vylėsi V.Čmilytė-Nielsen.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai, jei nėra pasiskiepiję, turi nuolat testuotis dėl COVID-19. Tai – medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas 7-10 dienų.

Vyriausybės inicijuotomis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisomis siūloma, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos. Numatyta, kad minėtos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video