Kviečia prisidėti prie Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštų remonto darbų (7)

Publikuota: 2020-05-21 Kategorija: Politika
Kviečia prisidėti prie Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštų remonto darbų
Rokiškio Sirena koliažas / Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas savo Feisbuko paskyroje paskelbė kvietimą prisidėti prie Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštų remonto darbų.

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas ketvirtadienį savo Feisbuko paskyroje paskelbė kvietimą prisidėti prie Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštų remonto darbų:

„Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštams reikalingas skubus remontas ir mūsų visų pagalba‼️

Ne veltui yra sakoma, kad bažnyčios istorija ir jos raida yra mūsų valstybės kultūrinis palikimas. Jeigu neįdėsime savo lėšų, pastangų ir nepuoselėsime to, ką jau turime, tai tokių gražių vietų, kaip dabar yra Obelių miestelyje, nebeturėsime.

Šiuo metu bažnyčios bokštų situacija – atplyšę skardos, kurios ne tik vizualiai atrodo netvarkingos, bet ir turi neigiamų pasekmių patiems maldoms namams, todėl bokštams nedelsiant reikalingas remontas.

Kairiajam bokštui sutvarkyti užtektų ir lopymo skarda. Tačiau dešiniajam - būtinas kapitalinis remontas. Kunigas Laimonas Nedveckas užsakė papildomus tyrimus, kurių metu nustatyta, kad viršūnėje prie kryžiaus, yra ertmė, pro kurią per eilę metų pratekėdavo vanduo ir buvo pažeistos bokšto konstrukcijos. Bokštas jau dabar šiek tiek pasviręs, o konstrukcijas būtina keisti.

Padarius darbų sąmatą paaiškėjo, jog bokštų remontas kainuos apie 80 000 eurų!

Rokiškio rajono savivaldybė šiais metais pirmą kartą biudžete skyrė 15 000 eurų fondą religinių bendruomenių paramai. Džiaugiuosi, kad Rokiškio dekanato kunigai sutarė fondo lėšas (12 000 eurų) palikti Obelių bažnyčios bokštų remontui. Dalį reikiamų lėšų skirs ir Panevėžio vyskupija.

Tikiu, kad susitelkę galime padėti ir išsaugoti šiuos neogotikinio stiliaus, didingus maldos namus. Todėl visus Obelių krašto žmones, rokiškėnus, verslininkus, draugus, pažįstamus, visus tikinčiuosius kviečiu prisidėti prie bokštų remonto darbų.

Tą galime padaryti skiriant auką (lėšas) ir pervedant į Obelių šv. Onos parapijos sąskaitą:

  • Swedbank bankas
  • Sąskaitos nr. LT617300010002576539
  • Pavedimo paskirtyje nurodant – „Auka bokštų remontui“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video