Kralikų šeimynos balandžio filmavimo grafikai, arba klausimas salei: kaip nuvežti į Santariškes ligonį? (15)

Publikuota: 2021-03-31 Kategorija: Politika
Kralikų šeimynos balandžio filmavimo grafikai, arba klausimas salei: kaip nuvežti į Santariškes ligonį?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Lina Dūdaitė-Kralikienė

Saulė, vėjas ir mėnulis, bet be malkų viskas – nulis!

Kaip ir reikėjo tikėtis, šou M.A.M.A. įgauna tęsinį. Scenarijus buvo tikėtinas: pričiupti už rankovės didieji „zvezdačiotai“ (žvaigždelių skaičiuotojai) renginio organizatoriai vartosi iš gaidžio: ė, taigi ne tūsas buvo, o filmavimas. Su raudonais kilimais, šeimomis, giminėmis, fotografais, su viskiu persirengimo kambarėliuose. Žodžiu gera šventė buvo, daug visko filmavo. Tik, aišku, dėl eterio laiko stokos, ne viską parodė (ypač neparodė tų filmavimų kambarėliuose su viskiu). Liaudis, pasidarom išvadą: jei organizuojam filmavimą (atkreipkite dėmesį, kad nufilmuoti ir jau tuo labiau parodyti, kaip ir nebūtina), tai vadinasi, kad tūsas virsta darbu. Naudingos žinios, vienok. Indulgencija visiems gyvenimo atvejams, kurią galime panaudoti praktiškai.

Šiandien tapti filmuotoju nėra sunku: tereikia bet kokio mobilaus telefono, turinčio vaizdo kamerą. Kokybė neturi reikšmės (nes juk parodyti tai, ką nufilmavote, suvis nebūtina, ką įrodo aukščiau esantis pavyzdys). Na, jei jau labai bijote, kad tokis filmavimas nebus įskaitytas už tikrą, tai yra tokia feisbuko galimybė tiesioginę transliaciją rodyti ribotam skaičiui asmenų. Taigi, pasivadinate influenseriu (sau pačiam). Filmuotą turinį galės matyti tik patreonai (lietuviškai sakant, patronai arba rėmėjai), o tiksliau – transliacija vyks tik sau pačiam numylėtajam. Na, jūsų podkastas tik žengia pirmuosius žingsnius, iš kur čia bus daug žiūrovų.

Taigi, filmavimo priemones turite, teisinę bazę lyg ir aptarėme. Savo pačių saugumui pasidarykite covid-19 testus, kaip anie žvaigždukai. Na ir pradedam filmavimų ciklą.

Pirmasis iš numatytų filmavimų – realybės šou „Misija šiltnamis“. Turinys – edukuojantis. Teoriškai ir praktiškai: kaip apdengti plėvele šiltnamį. Veikiantys asmenys: ką pavyks prisikviesti į talką. Pageidautina iš kitų miestų: pažymas ir kelionės lapus išrašysiu. Ir visiškai teisėtai, beje.

Antroji laida būtų „Aukštaitijos etnokultūrinių tradicijų saugojimas ir sklaida XXI a.“ Moderniomis priemonėmis bus pateikta vaizdelis, kaip svogūnų lukštais ir kitomis priemonėmis, pritaikant modernias technologijas (senas pėdkelnes) bus dažomi velykiniai margučiai. O po dienos nudažyti margučiai bus testuojami kviestinės auditorijos. Ir žinoma, naujas filmavimas: „Nuo magučio link lukštučio“.

Trečioji laida tuoj po velykų bus „Tau ne 39-i. Arba ponios Kralikienės gimtadienis“. Gaila, kad anksčiau žvaigždūnai neparodė, kaip galima legaliai organizuoti šventes. Nes pernai taip ir likau be gimtadienio, kaip kokia, atleiskite, lochė.

Ketvirta laida bus „Pomidorų auginimo ypatumai eksperto akimis“ Išvertus į žmonių kalbą – pomidorų pikavimas.

Penkta laida bus edukacinė: „Misija šiltnamis-2. Polikarbonatinio šilnamio surinkimo ypatumai“. Juk reikia gi pasidžiaugti gimtadienio dovanomis. O kadangi dviems asmenims rinkti šiltnamį, tai kaip klijuoti tapetus – vienas žingsnis iki skyrybų – tai aišku, kad teks rengti talką. Iškvietimus į filmavimą išrašysiu.

Šeštoji laida bus skirta sportui. Kadangi futbolo, krepšinio ir kitos varžybos uždraustos, lieka tik individualios sporto šakos. Pavyzdžiui, reikia steigti Malkų ruošimo federaciją ir po jos vėliava rengti lietuvių pamėgtų varžybų „Kirvis ir kaladė“, „Tačkos su malkomis figūrinio vairavimo“ tiesiogines transliacijas. Prie jų tiks ir edukacinė lavinamoji laida vaikams ir ne tik: „Kaip pastatyti negriūvančią malkų rietuvę“. Bus vietos ir reklamai, išbandomajam karučių palyginimui: kuri iš prekybos centre įsigytų sportinių transporto priemonių nesulinksta pilna prikrauta malkų (iš dabar išbandytų dviejų iššūkio neatlaikė nė vienas). Taipogi bus varžybos, kas greičiau supjaus malkų rietuvę, kas vikriausiai atmėtys jau supjautas kaladėles. Kadangi tokiose varžybose dalyvauja keli namų ūkiai, vėlgi išrašysim pažymą apie filmavimą.

Kaimynus sukviesim į filmavimą „Mano kaimas vėl bus fainas: pavasarinė savitvarkos akcija“ . O ką, puikus filmavimas, dabar taip mėgiama edukacija žaliosios ekonomikos bei klimato kaitos tema.

Orams galutinai atšilus, prasidės sodo laidų ciklas „Fiskaro riteriai“. Pavasariniai daržo ir sodo edukaciniai darbai: kaip taisyklingai sukasti lysves, taisyklingai pasodinti šimtą kitą pomidorų, išlyginti kurmiarausius. Bus edukacinė laida ir gyvūnams: Matilda ir AK demonstruos, kaip nusiaubti špokų inkilus.

Va taip ir prabėgs balandis, kupinas prasmingų, intelektualių laidų sau pačiam. Oj, dar nepaminėjau svarbiausių: kepsnių kepimo kepsninėje ir degustacijos edukacijų. O jei prisvils, apdegs? Juk sakiau gi, kad rodyt nebūtina, svarbu nufilmuot.

Dar reiktų nufimuoti kelionių laidą „Kaip pasiekti Santariškes“. Tik va čia jau nusvyra rankos. Mat šiuo metu giminės galvos skausmu tapo kaip nuvežti vieną garbaus amžiaus neįgalų žmogų į Vilnių. Ne tūso parodyt, ne parduotuvių siaubti. Į Santariškes, pas gydytojus onkologus. Problema paprasta: tas žmogus dėl negalios viešuoju transportu važiuoti negali. Kartu su juo turi būti lydintis asmuo. Ir dar kažkas turi vairuoti. Trys namų ūkiai vienoje mašinoje. Už vairo sėstume bet kuris iš jaunesnių giminaičių. Tik štai kelialapiai labai į tą Vilnių brangūs: po 250 Eur. Į Maldyvus nuskristi būtų pigiau. O iš ten jau ir į Santariškes galima. Tik gaila, kad lėktuvai iš Rokiškio reisu Rokiškis – Maldyvai – Vilnius neskrenda. Va iš Kauno paprasčiau: tiesiausias kelias į sostinę irgi ne autostrada, o oro keliais per Turkiją, Egiptą, Maldyvus ar Balio salą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video