Klausimai apmąstymams: kaip ir kodėl į miesto šventės renginių programą įtrauktas nebaigto dviračių takelio atidarymas? (foto +video) (3)

Publikuota: 2020-09-24 Kategorija: Politika
Klausimai apmąstymams: kaip ir kodėl į miesto šventės renginių programą įtrauktas nebaigto dviračių takelio atidarymas? (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Dar antradienį visu pajėgumu virė Kavoliškio dviračių ir pėsčiųjų takelio atidarymo darbai.

Rokiškio miesto šventės renginių programoje buvo įrašytas labai originalus renginys: dviračių ir pėsčiųjų takelio atidarymas Kavoliškyje. Apmąstymų verti keli su tuo susiję klausimai: pirmiausia, kodėl Kavoliškio renginys apskritai įtrauktas į Rokiškio miesto šventės programą, be to, nuo kada pas mus rengiami keliukų atidarymai, na ir, žinoma, kaip galima apsikritai atidarinėti nebaigtą keliuką? Paskutinę minutę susivokę, kad su tokia švente garantuotai užsitrauks audrą ant savo galvų, organizatoriai pakeitė bent pavadinimą – šventė tapo „Sveikatingumo“.

Antradienį technika dirbo visu pajėgumu

Dviračių ir pėsčiųjų takelio Kavoliškyje atidarymas buvo numatytas penktadienį, rugsėjo 18-ąją. Kad tai būtent keliuko atidarymas, liudija ir šventės afiša. Daugeliui rokiškėnų kilo klausimas: kaip galima ką nors atidarinėti, jei keliukas nė nebaigtas.  Buvo matyti, kad jam paklotas tik pagrindas. Maža to, rugsėjo 18-ąją jis net nebuvo pradėtas asfaltuoti. Asfaltavimo darbus rangovai pradėjo vykdyti pirmadienį. Mat jiems reikalinga speciali technka tokiems siauriems takeliams asfaltu kloti. Antradienį technika dirbo visu pajėgumu ir po truputį artėjo prie kelio, vedančio į Rokiškį, sankryžos.

Net ir išasfaltavus keliuką, pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, jis nebūtų baigtas. Pasak pašnekovo, rangovai viskam užbaigti: įrengti atitvarus, stotelę, nubraižyti linijas dar turi daugiau kaip mėnesį. Projektas turi būti pabaigtas iki spalio 31-osios. Ir pašnekovas pabrėžė: rangovai ne atsilieka nuo darbų grafiko, o kaip tik jį lenkia. Tai kam atidarinėti nebaigtą keliuką, jei po mėnesio galima surengti jau pabaigto atidarymą? „O kuo Kavoliškis apskritai siejasi su Rokiškio miesto švente? Be to, rajono savivaldybėje ne vienerius metus vyksta kelių asfaltavimo darbai. Ir niekas jų iki šiol neatidarinėjo. Suprantu, kad tai būtų koks vienintelis, unikalus projektas. Bet dabar?“ – pečiais gūžčiojo meras.

Net dekanas neatsispyrė pagundai pajuokauti

Šventės Kavoliškyje organizatoriai, panašu, iki pat paskutinės minutės buvo nusiteikę atidaryti tą nelemtą dviračių takelį. Netgi Rokiškio dekanato dekaną Eimantą Noviką pasikvietė jo palaiminti. Žinoma, kad į šventę atvažiuodamas dekanas pamatė, kokios būklės tas keliukas ir neatsispyrė pagundai pajuokauti. „Mane tai kvietė atidaryt taką, palaimint. Kelią, taką. Na bet, aš galvoju, čia nieks nieko nedirba, ką čia laiminsim? Bet meras galvoja kitaip, kad čia bais dirba. Na tegul...“ – juokavo dvasininkas. Ir kadangi, tiesiai šviesiai sakant, laiminti savaitgalį takelį dar nebuvo reikalo, tai palaimino... visus susirinkusiuosius.

Dėl šventės kaltas pradelstas projektas?

„Tai ką čia mes švenčiame?“ – to „Rokiškio Sirena“ klausė ir šventės vedėjos Danutės Kirstukienės, ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnės Dalios Janulienės. Juolab, kad nebaigto takelio atidarymo šventimas kai kuriems įtaresniems rokiškėnams kelia įtartinų minčių, ar tik čia nebus bandymas pasireklamuoti prieš artėjančius Seimo rinkimus? D. Kirstukienė paaiškino, kad ši šventė yra ne takelio atidarymas, o tiesiog Sveikatingumo šventė. Ji turėjusi vykti pavasarį, bet tas nelemtas karantinas. Jai antrino ir seniūnė Dalia Janulienė: esą šventė vykdoma pagal projektą, jau du kartus nukelta, ir trečiąjį kartą jau nebedrįsta prašyti jos vėl atidėti. Tačiau „Rokiškio Sirenos“ šaltiniai rajono savivaldybėje teigė, kad šitos šventės terminas ir taip jau pradelstas nuo liepos mėnesio, taigi, ypatingos skubos ją rengti kaip ir nebebuvo. Ir šventės afišoje vietoj „Sveikatingumo šventės“ liko senasis šventės pavadinimas: Pėsčiųjų ir dviračių takelio atidarymas.

Kaip ten bebūtų, politikų pasisakymai, kurie be įprastinių sveikatos linkėjimų, užėmė nemenką šventės dalį, nebuvo „į vienus vartus“: galėjo pasisakyti visi atvykę. Be to, kiekvienas dovanų gavo dar ir po karikatūrą. Tuo tarpu sportinės dalies dalyviai: vietos ir Bajorų kaimo dviratininkai, varžėsi keliose amžiaus grupėse, kas greičiau įveiks ratus paspirtukais, elektriniais paspirtukais ir dviračiais. Ne, ne naujuoju takeliu. O aplink miesto parką. Greičiausieji buvo apdovanoti prizais. O toliau laukė Skemų kolektyvo pasirodymas, kapelos koncertas, garuojanti moliūgienė.

Takelį vis dėlto atidarys

O tai kaip gi su takelio atidarymu? Negi kavoliškėnai liks be šventės? Juolab, kad ir rangovams padėkoti norisi. Ir tiems, kurių dėka projektas buvo išgelbėtas. Mat gegužės viduryje du kavoliškėnai nusprendė pasipelnyti svetimo turto sąskaita. Iškasė kabelį, nudegino izoliaciją, o laidus pardavė metalo supirktuvėje. Vagių laimikis buvo 70 Eur. Tiesa, vienas, organizatorius, su talkininku šiomis lėšomis, pasak seniūnės, net nepasidalino. O nuostolis padarytas milžiniškas: už maždaug 2 tūkst. Eur. Ir tik gerų žmonių: vietos bendruomenės atstovų, verslininkų dėka, vietoj pavogtojo, buvo nupirkta per 300 m kabelio. Geradariams bus padėkota. Kai takelis bus baigtas, bus rengiama kita šventė.

O kaip baigėsi vagims? Vienas, subendrinus kelis kitus jo nusikaltimus, buvo nuteistas 8-eriems metams kalėjimo. O jo bendrininkas kalėjimo išvengė. „Ir šiandien matėm, kad šlaistosi“, – sakė seniūnė D. Janulienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video