Kandidatai į Seimą jaunimo debatams dėjo „ignorą“ (45)

Publikuota: 2020-09-30 Kategorija: Politika
Kandidatai į Seimą jaunimo debatams dėjo „ignorą“
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Debatuose – tik trys iš aštuonių kandidatų.

Šiemetinė Seimo rinkimų kampanija Sėlos rytinėje vienmandatėje apygardoje primena seną gerą balių žaidimą, kuriame šokėjams reikia užsėsti tuščias kėdes. Tik čia atvirkštinis variantas: žaidime mažėja ne kėdžių, o šokėjų. Į Seimą Sėlos rytinėje vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuoja aštuoni asmenys. Tačiau į debatus atvyko... viso labo trys. Vieni apie nedalyvavimą jaunimui pranešė iš anksto, kiti – kone paskutinę minutę, o kai kas netgi nepasivargino to padaryti.

Kodėl bijomasi debatų?

Rugsėjo 29-ąją  „Žinau, ką renku“ iniciatyva pasiūlė trečiuosius politikų debatus Sėlos rytinėje vienmandatėje apygardoje. Pirmuosiuose, „Rokiškio Sirenos“ rengtuose, debatuose dalyvavo septyni pretendentai tapti Seimo nariu. Prieš gerą savaitę Nepriklausomybės aikštėje Rokiškio jaunimo rengtuose debatuose norinčiųjų akis į akį pabendrauti su rinkėjais beliko penki. Paskutiniuosiuose, iniciatyvos „Žinau, ką renku“ debatuose scenoje taip pat buvo pastatytos penkios kėdės. Norinčių į jas atsisėsti atsirado tik trys.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo vienas iš šių debatų rengėjų Nedas Okuličas, kandidatai pradėjo „byrėti“ likus kelioms dienoms iki renginio. Iš anksto apie tai, kad nedalyvaus, pranešė Vidmantas Kanopa. Tą pačią dieną, likus kelioms valandoms, apie neatvykimą informavo Seimo narys Raimundas Martinėlis, taip pat Robertas Baltrūnas bei Danielius Kuprys. Taigi, rinkėjams save pristatyti turėjo keturi kandidatai. Tačiau į renginį jų atėjo tik trys: nebuvo ir Dalios Janulienės.

Buvo ir nepatogių klausimų

Taigi, į debatų finišo tiesiąją išėjo tik trys pretendentai: Jonas Jarutis, Julius Panka ir Irmantas Tarvydis. Jiems teko atsakyti į žurnalistės Birutės Davidonytės parengtus klausimus. Taip pat klausimus galėjo pateikti ir tiesioginės transliacijos facebooke žiūrovai bei sėdintieji salėje. Klausimai buvo įvairūs: ir apie regionų politiką, ir apie sveikatos apsaugos permainas, ir apie švietimą. Buvo ir nepatogių: apie vienalyčių asmenų santuokų įteisinimą, marichuanos legalizavimą, jau senokai gvildenamus mokesčių reformos, pavyzdžiui, ūkininkų apmokestinimo klausimus. Politikams nebuvo lengva ir paprasta pažadais žarstytis: žurnalistė klausė ne tik ką reikia gerinti, didinti finansavimą, bet ir iš kur tiems pakėlimams ir pagerinimams biudžete gauti pinigų. Salės žiūrovai atvirai klausė: kokia bus nauda Rokiškiui, jei vieną šių kandidatų išrinks Seimo nariu. Politikai savo privalumams įrodyti turėjo beveik pusantros valandos.

Ką prarado nedalyvavusieji? Visų pirma, galimybę nemokamai save pristatyti plačiajai auditorijai. Vien per pirmąsias 12-ka valandų „Rokiškio Sirenos“ facebook paskyroje debatus peržiūrėjo beveik 3 tūkst. žiūrovų. Pagaliau, tai jau bene paskutinė debatų galimybė prieš Seimo rinkimų pirmąjį turą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video