Kamajų seniūnė gerai žino šio krašto rūpesčius ir lūkesčius (1)

Publikuota: 2020-05-27 Kategorija: Politika
Kamajų seniūnė gerai žino šio krašto rūpesčius ir lūkesčius
Asmeninio archyvo nuotr. / Kamajų seniūnė Lina Zolubienė.

Verksnionių kaimo (Kamajų sen.) bendruomenės pirmininkė, pedagogė Lina Zolubienė nuo birželio 22 d. pradės eiti Kamajų seniūnės pareigas. Pašnekovė neslėpė: gerai pažįsta šį kraštą, tad ir darbų bei idėjų netrūks.

Nebuvo sunku apsispręsti

Pašnekovė prasitarė: tapti Kamajų seniūne ji norėjo jau senokai. Prieš septynerius metus dalyvavo konkurse.  Vėliau norą pedagoninę veiklą keisti valdiška tarnyba atidėjo į šalį, keitėsi planai, rūpesčiai. „Kurį laiką apie tai net pamiršusi buvau. Tačiau kai seniūno vieta tapo laisva, sulaukiau ne vieno klausimo ar paskatinimo. Netgi seniūnijos darbuotojai klausė, ar nenorėčiau vėl pabandyti kandidatuoti“, – sakė L. Zolubienė.

Ji – pedagogė, nemažai darbo metų skyrusi Kamajų ir jų apylinkių mažiesiems. L. Zolubienė neslepia: darbas jai patiko, ir su savaisiais auklėtiniais, darželinukais, atsisveikinti buvo nelengva. „Pasakiau, kad jie bet kada galės mane aplankyti“, – sakė pašnekovė.

Pasirengimas konkursui truko ne vieną dieną. Juolab, kad dėl karantino keitėsi konkurso datos. Pašnekovė atvirai sako: ruošėsi atsakingai. „Nebuvo aišku, kokio „gylio“ bus klausimai“, – sakė ji. Komisija konkurso dalyvius vertino nuotoliniu būdu: septyni komisijos nariai uždavė po tris klausimus. „Pats konkursas nebuvo sunkus“, – sakė L. Zolubienė.

Darbą pradės birželį

Savo pareigas seniūnė planuoja pradėti eiti birželio 22-ąją. Ji paprašė poros savaičių atostogų. Per jas norėtų sutvarkyti išėjimo iš darbo dokumentus su Kamajų A. Strazdo gimnazija. Ir šiek tiek pailsėti: pasirengimas konkursui užtruko ne vieną mėnesį.

Jau gauta specialiųjų tarnybų pažyma, leidžianti L. Zolubienei užimti Kamajų seniūnės pareigas.

Planų ir minčių yra

Kadangi L. Zolubienė yra šio krašto gyventoja, pedagogė, visos seniūnijos galimybės ir problemos tarsi ant delno. Ji turi nemažai minčių, kaip kurti šios seniūnijos ateitį. O ir su bendruomenėmis ras bendrą kalbą: mat ji – Verksnionių kaimo bendruomenės siela. „Anksčiau veikėme gana aktyviai ir intensyviai. Dabar veiklos kiek sumažėjo. Juntame, kad mums, kaip ir daugeliui kaimo bendruomenių, aktyvesnei veiklai ima trūkti ir žmogiškųjų išteklių“, – atvirai sako pašnekovė.

O darbų ir pareigų ji nesibaimina, ir tikisi, kad aktyvūs šio krašto žmonės, religinės bei kaimų bendruomenės siūlys idėjas, kaip geriau ir gražiau rūpintis savuoju kraštu. „Kuo daugiau pasiūlymų, tuo geriau“, – sakė ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą