Harbino miesto delegacijos vizito rezultatas – kultūrinių mainų memorandumas (foto) (5)

Publikuota: 2019-10-17 Kategorija: Politika
Harbino miesto delegacijos vizito rezultatas – kultūrinių mainų memorandumas (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Rajono merui Ramūnui Godeliauskui jo kolega iš Harbino SUN Zhe dovanojo paveikslą su šio miesto operos teatro atvaizdu.

Spalio 15-16 d. Rokiškyje lankėsi Harbino – Kinijos miesto, su kuriuo Rokiškis 2017 m. pasirašė bendradarbiavimo sutartį, delegacija, vadovaujama mero SUN Zhe. Delegacijos vizitas – žvalgomasis, skirtas analizuoti tolesnėms bendradarbiavimo perspektyvoms. Vizito rezultatas – spalio 15 d. Rokiškio ir Harbino merų pasirašytas kultūrinių mainų memorandumas.

Vaisiai bus ateityje

Harbino delegacija, kurią sudarė 10 asmenų, į Rokiškį atvyko spalio 15-osios vakarą. Pirmiausia svečiai atvyko į rajono savivaldybę. Čia, Civilinės metrikacijos salėje, daugiau nei valandą vyko intensyvūs pokalbiai už uždarų durų. Aptarta daugelio sričių bendradarbiavimo perspektyvos. Rajono meras R. Godeliauskas pristatė rajono verslo, žemės ūkio, medicines – sričių, kurios labai domino svečius – raidos rajone perspektyvas. Pokalbyje akcentuota ir puiki Rokiškio geografinė padėtis, ypač vertinant ją Kinijos bei Harbino miesto, kuriame šiuo metu gyvena maždaug 11 mln. gyventojų, masteliais.

Vystant dviejų miestų bendradarbiavimą, toliausiai pasistūmėta, žinoma, kultūros srityje. Rokiškyje Valstybės dieną jau viešėjo Harbino miesto menininkų delegacija, jie pasirodė šventiniame koncerte. Todėl nenuostabu, kad abiejų miestų merai – Ramūnas Godeliauskas ir SUN Zhe – iškilmingai pasirašė kultūros mainų memorandumą. Apie šios srities svarbą byloja ir dovanos, kuriomis apsikeitė merai: svečiams R. Godeliauskas įteikė dovanų su Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės simbolika, o jo kolega SUN Zhe dovanojo paveikslą su modernistinio stiliaus Harbino operos teatro vaizdu.

Po šio memorandumo pasirašymo, Harbino ir Rokiškio merai trumpai pabendravo su žiniasklaida. Pirmiausia, žinoma, domino konkretūs abiejų miestų bendradarbiavimo aspektai. Kol kas bendravimas yra labiau žvalgomasis: per dvejus metus nuo bendradarbiavimo sutarties pasirašymo kol kas investicijų ar ryškesnių kultūrinio bendradarbiavimo pėdsakų, pasak Harbino mero, tikėtis dar sunku, pirma reikia geriau pažinti vieni kitus. Kaip sakė svečias, Harbinas bendradarbiauja su 36-ais miestais, tačiau pirmąjį iš jų aplankė Rokiškį.

Kalbėdamas, kokios bendradarbiavimo sritys domintų Kinijos partnerius, meras SUN Zhe akcentavo ekonomiką, žemės ūkį, kultūrą, sveikatos apsaugą. „Rokiškio Sirenos“ paklaustas, gal jau išsikristalizavo konkrečios ekonominio bendradarbiavimo sritys, kurios domintų svečius, meras SUN Zhe pabrėžė, kad vizitas į Rokiškį ir jo verslo įmones yra pažintinis. Jo metu gautą informaciją delegacija analizuos ir formuos perspektyviausias bendradarbiavimo kryptis.

Viena iš naujų bendradarbiavimo krypčių, kurią akcentavo Harbino meras, yra sveikatos apsauga. Harbino miestas garsėja kinų liaudies medicinos srityje, taip pat yra keletas medicinos technologijų įmonių. O Rokiškis jiems įdomus dėl kelių priežasčių. Visų pirma, abu miestai panašūs savo klimatinėmis sąlygomis. Todėl bendradarbiavimas reabilitacijos srityje turėtų būti įdomus ir vertingas abiems pusėms. Harbino meras akcentavo itin švarią Lietuvos ir Rokiškio gamtą, ekologines sąlygas, puikiai tinkančias sveikatos atstatymo ir gerinimo programoms. Rokiškyje gana neblogai išvystyta ir psichinės sveikatos sritis, kuri Kinijoje dar nėra taip stipriai pažengusi, todėl svečiams įdomi ir mūsų patirtis.

Po trumpos spaudos konferencijos svečiai buvo išlydėti į Rokiškio krašto muziejų pažinčiai su mūsų miesto kultūriniu ir istoriniu paveldu.

Rokiškyje ne kartą buvo diskutuota, ar mūsų miesto infrastruktūra: viešbučiai, kavinės yra pasirengę priimti aukšto lygio užsienio svečių delegacijas. Svečiai buvo apgyvendinti poilsio namuose „Žiogelis“, o pietavo „Sename grafe“.

Lankė ligoninę ir verslo įmones

Antroji vizito diena buvo skirta pažinčiai su kinų svečius dominančiomis rajono gyvenimo sritimis. Svečiai viešėjo rajono ligoninėje. Buvo susitarta rengti rokiškėnų gydytojų vizitus į Harbiną, o šio miesto gydytojų – pas mus, medikams organizuoti bendrus mokymus.

Kinijai, kuri yra pasaulio lyderė ne tik augančiu gyventojų skaičiumi, bet ir ekonomikos, pramonės mąstais, svarbi ir ekonominio bendradarbiavimo sritis. Viena perspektyviausių sričių – žemės ūkio produkcijos eksportas į Kiniją. Tai yra ir didžiausios rajono įmonės „Rokiškio sūris“ interesų sritis, šią įmonę domina didelė Kinijos rinka. Todėl nenuostabu, kad svečiai apsilankė „Rokiškio sūryje“. Iš lengvosios pramonės įmonių svečiams parodyti pasirinkta „Lelija“.

Su svečiais susitikti atvyko Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius ir AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas.

Planuojamas ir rokiškėnų delegacijos vizitas į Harbiną. Jis numatomas 2020 m. sausį. Į delegacija numatyta įtraukti ir verslo atstovų, kurie kartu su Kinijos kolegomis toliau bandys detalizuoti bendradarbiavimą tarp šalių ir miestų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą