Europos Komisija siūlo švelninti ribojimus keliaujantiems (0)

Publikuota: 2020-09-08 Kategorija: Politika
Europos Komisija siūlo švelninti ribojimus keliaujantiems
Rokiškio Sirena nuotr. / Lėktuvas

Europos Komisija (EK) siūlo visose valstybėse narėse taikyti vienodus keliavimo rodiklius ir netaikyti saviizoliacijos asmenims, jei jie atvyko iš vietovių, kuriose koronaviruso sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų buvo iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

 EK pateiktose rekomendacijose taip pat sakoma, kad valstybės narės galėtų nuspręsti, jog reikėtų atlikti koronaviruso testą jei atvykstama iš vietovių, kuriose rodiklis siekia  25-50 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tuo metu jei išvykimo valstybėje rodiklis siekia daugiau nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tuomet valstybė narė atvykusiajam galėtų taikyti karantiną arba būtų atliekamas koronaviruso testas, kuriam EK rekomenduoja teikti pirmenybę. 

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, EK Tarybos rekomendacijos projektas pateiktas pritarus ES šalims narėms.

„Nors dokumentas yra rekomendacinio pobūdžio, tai bus svarbi diskusija dėl kelionių sąlygų ES viduje: dėl bendrų kriterijų ir rodiklių vertinant epidemiologinę riziką šalyse ir atskiruose jų regionuose, suderintų priemonių, pavyzdžiui, izoliavimosi reikalavimas, testavimas, kurias galima būtų taikyti, kai asmuo atvyksta iš riziką keliančios teritorijos. Situacija Europoje sparčiai keičiasi ir yra gana skirtinga, todėl nesitikime lengvų diskusijų“, – komentare BNS teigė ministerija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį sakė, kad Lietuva palaiko EK siūlymą.

„Europos šalys diskutuoja dėl didesnio rodiklio nustatymo, nes didelė dalis šalių yra pasiekusios 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį. (...) Lietuva būtų linkusi palaikyti tokį siūlymą“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

Siūlymai galutinai turėtų būti priimti artimiausiomis savaitėmis. 

Lietuvoje šiuo metu privaloma 14 dienų izoliacija taikoma asmenims, atvykusiems iš šalių, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų buvo didesnis negu 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video