Energijos taupymo projektai viešiesiems pastatams išlaidas sumažino penktadaliu (0)

Publikuota: 2020-05-28 Kategorija: Politika
Energijos taupymo projektai viešiesiems pastatams išlaidas sumažino penktadaliu
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Juozo Tumo-Vaižganto Senuosiuose rūmuose įdiegta moderni šildymo valdymo sistema.

Prieš porą savaičių rajono savivaldybė paskelbė, kad Pirminės asmens priežiūros centras bei Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinys pasipuoš saulės baterijomis. Koks šių projektų tikslas, „Rokiškio Sirena“ klausė rajono mero Ramūno Godeliausko.
 
Pašnekovas teigė, kad šiuo metu yra galimybė projektų lėšomis įrengti saulės baterijas viešiesiems pastatams. Todėl rajono savivaldybė ir pasinaudojo proga. „Skatinsime ir kitas įstaigas dalyvauti tokiuose projektuose. Jų esmė – energijos taupymas, aplinkosauga, technologinė pažanga. Turime į tai orientuotis“, – pabrėžė jis. Pasak mero, saulės baterijų pagaminta energija bus naudojama šių įstaigų reikmėms, taip prisidedant prie išteklių ir lėšų taupymo.

Meras pasidžiaugė, kad pasiteisino ir kitas energijos taupymui skirtas projektas – išmanioji šilumos vartojimo valdymo sistema. Ji buvo įdiegta trijose rajono ugdymo įstaigose: Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje (Senuosiuose rūmuose), Obelių gimnazijoje bei Rokiškio pagrindinėje mokykloje. Pasak mero, įdiegti šią sistemą kainavo apie 11 tūkst. Eur visiems trims pastatams, o per šildymo sezoną buvo sutaupyta 10,5 tūkst. Eur, skirtų šildymui, arba 21 proc. minėtų įstaigų šildymo išlaidų. „Akivaizdu, kad sistema atsipirko per metus“, – sakė meras. Sistemos esmė ta, kad atsižvelgiant į poreikius, iš vidaus kontroliuojamas šildymas. „Pavyzdžiui, numatyta, kad patalpos temperatūra turi būti dvidešimt laipsnių šilumos. Tačiau diena labai šilta ir saulėta, ir pro langus patenkantys saulės spinduliai įšildo patalpą. Davikliai sureaguoja, kad pasiekta reikiama patalpos temperatūra, ir sumažina šildymą“, – sistemos principą aiškino meras.

Pašnekovas teigė, kad analogiškos sistemos bus diegiamos ir kitose švietimo įstaigose. Taip pat planuojama diegti ir panašias elektros energijos valdymo bei vandentiekio valdymo sistemas. Pasak mero, taip daroma ne tik taupumo sumetimais. Švietimo įstaigose atsisakoma sargų etatų, bus diegiamos saugos signalizacijos, todėl tokios sistemos didins pastatų saugumą, mažins vandentiekio avarijų tikimybę.  
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą