Įdomus sprendimas: seniūnai savavališkai išjungė gyvenviečių gatvių apšvietimą? (11)

Publikuota: 2021-04-02 Kategorija: Politika
Įdomus sprendimas: seniūnai savavališkai išjungė gyvenviečių gatvių apšvietimą?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Apšvietimo stulpai kurį laiką buvo tapę gyvenviečių kraštovaizdžio nereikalinga detale: vis tiek vakarais nešvietė.

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas savo facebook paskyroje išplatino tokią žinią: „Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir laikinai patirtas neigiamas emocijas dėl išjungto gatvių apšvietimo seniūnijose. Apšvietimas buvo išjungtas Rokiškio kaimiškųjų seniūnijų iniciatyva. Šis sprendimas nebuvo derintas su savivaldybės vadovybe. Sužinoję apie tai seniūnų sprendimą nedelsiant atšaukiame. Finansavimas seniūnijoms gatvių apšvietimui ir šviestuvų priežiūrai bei keitimui šiais metais, kaip ir praėjusiais, skirtas dvigubai didesnis nei būdavo anksčiau! Dar kartą atsiprašau už laikinus nepatogumus ir laikinai patirtas neigiamas emocijas“. Ką visa tai reiškia, „Rokiškio Sirena“ klausė rajono mero.

Paaiškėjo per seniūnų ataskaitas

Gatvių apšvietimas rajono gyvenvietėse visuomet buvo ir yra opi tema. Seniūnai gyventojų „skalpuojami“ net už tai, kad gatvės šviečiamos per trumpai. Tai kaip nutiko, kad nuspręsta kai kuriose seniūnijose gyvenviečių gatvių apšvietimą apskritai išjungti?

Rajono meras R. Godeliauskas sakė, kad niekas iš seniūnų tokio klausimo apskritai nekėlė. Apie tai jis sužinojo per šiomis dienomis teikiamas viešas rajono seniūnų ataskaitas. „Stebėjau Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnės Dalios Janulienės ataskaitą. Transliacijos metu pasipylė gyventojų klausimai, kodėl nebeapšviečiamos Kavoliškio, Bajorų gatvės. Paaiškėjo, kad gatvių apšvietimas išjungtas ne tik Rokiškio kaimiškosios seniūnijos gyvenvietėse, bet ir Pandėlyje, Jūžintuose“, – sakė meras.

Jis pabrėžė: su savivaldybės vadovais niekas iš seniūnų apskritai šio klausimo nederino. Tiesiog išjungė apšvietimą gyvenviečių gatvėse, ir tiek. Tiesa, Rokiškio miesto gatvės apšviestos kaip ir dera. Prie pasak mero, „savavališkos“ iniciatyvos neprisijungė ir Obelių seniūnija. Kaip tai įvyko: „Seniūnai susitarė tarpusavyje ir tiesiog išjungė apšvietimą. Sužinojęs apie tai, iš karto liepiau šį sprendimą atšaukti“, – akcentavo R. Godeliauskas.

Pinigų turi pakakti

O gal seniūnai taip nusprendė taupyti, nes jiems trūksta lėšų? Meras šią prielaidą paneigė: ir pernai, ir šiemet lėšų gatvių apšvietimui buvo skirta dvigubai daugiau, nei anksčiau. Taigi ir taupyti nėra jokios priežasties. „Visos apšvietimo sąskaitos apmokamos“, – akcentavo jis. O jei ir nepakaktų, tuomet reiktų apie tai pranešti savivaldybės vadovams, kad būtų ieškoma sprendimo.

Poelgis – nepateisinamas

Meras mano, kad šis sprendimas yra labai neteisingas. Visų pirma, buvimas lauke, vaikščiojimas gryname ore – bene vienintelė rajono žmonėms likusi pramoga. Todėl apšvietimas kaip tik labai svarbus. Atimti jį – nesąžininga. Juolab, kad tam nėra svarių priežasčių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video