Dėl COVID-19 bus testuojami tik pradinukai, o ne jų šeimos (0)

Publikuota: 2021-04-21 Kategorija: Politika
Dėl COVID-19 bus testuojami tik pradinukai, o ne jų šeimos
Rokiškio Sirena nuotr. / Rugsėjo 1-sios šventė

 Atsisakyta pradinukų šeimų testavimo dėl COVID-19 šiems grįžtant į mokyklas: nuo šiol bus tikrinami tik moksleiviai, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Projekte nurodyta, kad ugdymas savivaldybėse, kurioms netaikomas švelnesnis režimas, gali būti vykdomas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu (t. y. ir kontaktiniu) būdu, jei jose periodiškai atliekamas „pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų“ profilaktinis tyrimas dėl COVID-19.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, šis sprendimas sumažins įtampą savivaldybėms, kurios turės grįžti prie testavimo.

„Kadangi nereikės testuoti namų ūkių, tai tikrai bus didelis palengvinimas testavimo procese ir jos (savivaldybės – BNS) daugiau klasių galės grąžinti į kontaktinį ugdymą“, – sakė ministrė.

Iki šiol reikalavimas testuotis taikytas ir moksleivių namų ūkiams, bet šeimos tikrintos tik pirmą kartą prieš moksleiviams grįžtant į klases, vėliau testai periodiškai atliekami tik mokiniams.

Pakeitimą inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija tai motyvavo didėjančiomis ugdymo įstaigose atliekamų profilaktinių tyrimų apimtimis bei tuo, kad iki šiol vykdytų tyrimų metu mokinio namų ūkiui priklausančiam asmeniui nustačius COVID-19 ligą, ji būdavo nustatoma ir mokiniui.

Šiuo sprendimu Jurbarko, Prienų, Telšių rajonų, Palangos miesto ir Druskininkų savivaldybės taip pat išbrauktos iš sąrašo savivaldybių, kurių moksleiviams, grįžtantiems į klases, nereikalaujama nuolat tikrintis kaupinių metodu.

Švelnesnio režimo sąraše liko 21 savivaldybė, tarp jų – Klaipėda, Šiauliai ir jų rajonai.

Šie pakeitimai įsigalios nuo gegužės 3 dienos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu klasėse mokosi apie 74 tūkst. pradinukų, 11,7 mokosi periodiškai testuodamiesi kaupinių metodu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video