Dešimčiai rajono seniūnijų – nauji automobiliai (foto + video) (35)

Publikuota: 2020-11-28 Kategorija: Politika
Dešimčiai rajono seniūnijų – nauji automobiliai (foto + video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Jūžintų seniūnas Vytautas Stakys patikrino, koks variklis slepiasi po kapotu.

Lapkričio 27-osios vidurdienį rajono seniūnai „Rokautos“ aikštelėje nekantriai laukė dviejų vilkikų, kuriais turėjo atkeliauti nauji tarnybiniai automobiliai. Naujutėlaičiai, dar dažais kvepiantys, jie papildė seniūnijų automobilių parką. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad būtų gerai turėti dar bent antra tiek naujų automobilių. Tuomet jau būtų galima kalbėti apie pakenčiamą savivaldybės mašinų parką.

Aukso puodo nelaimėjo

Dešimt naujutėlaičių automobillių – nemenkos išlaidos rajono savivaldybei. Ar ji pagaliau loterijoje laimėjo aukso puodą? „Šių automobilių nepirkome, mes juos nuomojame“, – „Rokiškio Sirenai“ komentavo rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

Pašnekovas jau prieš gerą pusmetį, kai buvo paskelbtas gerokai nudėvėtų savivaldybės automobilių aukcionas, teigė, kad ateityje bus svarstomos galimybės ne pirkti, o nuomoti reikiamą kiekį mašinų. Nuomos privalumai akivaizdūs: gaunamas naujas automobilis, jo priežiūra, reikalingu remontu ir net draudimu rūpinasi nuomotojas.

Į rajono seniūnijų garažus iškeliavo dešimt vienodų, tamsiai mėlynų Dacia Logan benzinu varomų, mechaninėmis greičių dėžėmis automobilių. Vieno tokio nuoma, pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, kainuos 230 Eurų bei Pridėtinės vertės mokestį. Sutartis sudaryta trejiems metams.

Pirkimai užtruko

Išrinkti automobilius nebuvo taip lengva. Rajono savivaldybė norėjo įsigyti dešimt visiškai vienodų mašinų. Kad, kaip sakoma, nė viena rajono seniūnija nesijaustų daugiau ar mažiau mylima. Firmų, galinčių nuomoti tiek automobilių, nėra daug. O kai kurių siūloma kaina buvusi per aukšta. Visgi po ilgų paieškų pavyko rasti tinkamą variantą. Tiesa, seniūnai būtų labiau pageidavę didesnio pravažumo automobilių, pavyzdžiui, visureigių, tačiau jų vienodų ir rasti nuomai sunku, ir jos kaina gerokai didesnė. „Taigi, seniūnams bus daug didesnė motyvacija geriau prižiūrėti seniūnijos kelius, kad patiems būtų patogu važiuoti naujosiomis mašinomis“, – sakė pašnekovas.

Pasak Andriaus Burnicko, ši nuoma, kol kas pirmasis didelis bandymas nuomotis automobilius. Jei jis pasiteisins, tuomet savivaldybė bandys nuomotis ir daugiau mašinų, mat jau dabar reiktų gerokai atnaujinti parką.

Pirkti naujų automobilių, akivaizdu, nėra lėšų. Įsigyti naudotus, kaip tą daro absoliuti dauguma šalies gyventojų – ir sudėtinga, ir nerentabilu. Nusižiūrėtos mašinos, kaip privatus asmuo, tiesiog pamačiusi skelbimą, savivaldybė nusipirkti negali. Reikia skelbti viešuosius pirkimus. O kol procedūros būtų baigtos, patikęs automobilis jau seniai būtų iškeliavęs pas naują savininką.

Be to, kaip sako Andrius Burnickas, pirkti ar eksploatuoti pasenusius automobilius tiesog neapsimoka. Mat brangiai kainuoja jų remonto darbai. Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad kol mašina pas meistrus, reikia imti pakaitinę. „Kam mums tokie automobiliai, kurie daugiau stovi, nei važiuoja“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius. Jis akcentavo: didžiausia senų automobilių bėda yra jų nepatikimumas. Kai kuriose seniūnijose tai buvo rimta problema: darbiniais reikalais jau kurį laiką seniūnams teko važiuoti ir asmeniniu transportu.

Lipdukus užklijuos vėliau

Kartu su automobilių rakteliais, draudimo polisais, seniūnams įteikti ir lipdukai „Rokiškio rajono savivaldybė“ bei šalies herbas. Priklijuoti juos leista vėliau: dėl lietaus jie tiesiog nebūtų prilipę ant šlapių durelių.

Bagažinės irgi netuščios – jose sudėti automobilių vasariniai „batukaiׅ“. Seniūnai, išvydę padangas, apsidžiaugė: nereikės rūpintis, kuo pavasarį pakeisti žiemines. Žinoma, visiems smalsu, kas gi yra po tų naujųjų mašinų kapotais. Kai kas domėjosi, ar bus duoti ir antrieji rakteliai. Jie liko Vilniuje, pas nuomotojus. Tad bijantys pamesti raktelius, turės pasidaryti dublikatus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video