Balsuoti užsienyje per pirmą dieną registravosi beveik 500 rinkėjų (0)

Publikuota: 2020-07-02 Kategorija: Politika
Balsuoti užsienyje per pirmą dieną registravosi beveik 500 rinkėjų
Rokiškio Sirena nuotr. / Balsadėžė

 Per pirmąją registracijos dieną norą balsuoti užsienyje pareiškė beveik 500 rinkėjų ir šis skaičius yra rekordinis, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

„Iki šio ryto užsiregistravo 491 rinkėjas, daugiausiai Jungtinėje Karalystėje – 132, Airijoje – 46, Vokietijoje – 43, taip pat 90 rinkėjų užsiregistravo balsuoti ambasadų konsulatų patalpose“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

„Iš tiesų registracija labai aktyvi, palyginti su ankstesniais rinkimais mes tokius skaičius turėdavome tik per pirmąsias registracijos savaites, matosi, kad susidomėjimas yra didžiulis ir ta inercija, kurią turėjome pernai, gali būti ir šiais metais išlaikyta“, – pažymėjo VRK pirmininkė.

Užsienio rinkėjų registracija VRK svetainėje prasidėjo trečiadienį 13 valandą. Pasak L. Matjošaitytės, paskutinė data registruotis balsavimui paštu skirtingose šalyse skiriasi, o ateinantys balsuoti į diplomatinę atstovybę gali tai padaryti ir rinkimų dieną.

„Jie pasirenkama balsuoti diplomatinėj atstovybėj, galima iki balsavimo dienos ir balsavimo dieną, iš anksto nėra būtina registruotis, o renkantis balsavimą paštu priklauso nuo atitinkamos atstovybės, pagal pašto  veiklos ypatumus mes nustatome atitinkamą terminą“, – sakė komisijos vadovė.

Užsiregistruoti galima per Vyriausiosios rinkimų komisijos elektroninę registracijos sistemą adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

VRK pažymi, kad visi užsienyje gyvenantys rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Ši registracija būtina, kad užsienio lietuviai galėtų balsuoti pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pasaulio lietuvių vienmandatė apygarda buvo sudaryta atsižvelgus didelį skaičių užsienyje dalyvavusių rinkėjų per pastaruosius rinkimus.

Praėjusiuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose balsavo atitinkamai beveik 53 tūkst. ir 40 tūkst. rinkėjų. Palyginimui, 2016 metais Seimo rinkimuose užsienyje balsavo per 16 tūkst.rinkėjų.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą