Autobusų parkas tik pradėjo lipti iš nuostolių, ir lieka be direktoriaus (8)

Publikuota: 2020-05-22 Kategorija: Politika
Autobusų parkas tik pradėjo lipti iš nuostolių, ir lieka be direktoriaus
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Rokiškio autobusų parko direktorius Virginijus Matulka labai išgyveno dėl įmonės patiriamų nuostolių karantino metu.

Birželio 1-oji – paskutinė Rokiškio autobusų parko direktoriaus Virginijaus Matulkos darbo diena. Direktorius traukiasi iš pareigų savo noru. Pats jis savo sprendimo priežasčių nekomentuoja, o rajono savivaldybės vadovai atviri: direktorius traukiasi pavargęs nuo dažnai nepamatuotos kritikos.

Pradėjo lipti iš nuostolių

V. Matulka per ganėtinai trumpą vadovavimo autobusų parkui laikotarpį priėmė keletą nepopuliarių sprendimų. Vienas jų – autobuso maršrutas į Šiaulius pro Pandėlį. Seniūnijos gyventojai net parašus rinko, kad šis maršrutas būtų išsaugotas. Prašė išsaugoti, tačiau autobusas nuolat važiavo tuščias. Buvo atsisakyta dar kelių panašaus „paklausumo“ ir „pelningumo“ maršrutų.

Kitas svarbus darbas – susigrąžinta iš rajono savivaldybės kitados nesumokėtos lėšos, kurios kitados nebuvo sumokėtos už suteiktas paslaugas ir patirtus nuostolius.

Trečia svarbi naujovė, kurios buvo imtasi, tai pramoginės ekskursijos į Latviją, kurios iki karantino buvo labai paklausios. Ir šiemet jų buvo suplanuota nemažai. Tačiau visus planus suardė korona viruso epidemija. Pokalbyje su „Rokiškio Sirena“ autobusų parko direktorius kalbėjo, kad per karantiną parkas liko be pajamų, o miesto ir priemiesčio maršrutai, susisiekimą kuriais privalo užtikrinti parkas, ir kurie nebuvo nutraukti karantino metu, visuomet buvo nepelningi.

Paklaustas, ar tikrai traukiasi iš pareigų, pašnekovas „Rokiškio Sirenai“ atsakė: „Dirbu ir dirbsiu“. Paklaustas iki kada, patvirtino, kad tik iki birželio 1-osios.

Bandė įkalbėti pasilikti

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas neslėpė, kad autobusų parko direktoriaus buvo prašyta pasilikti. Deja, pavyko tik susitarti, kad jis dirbs iki birželio 1-osios.

Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas kiek atviriau kalbėjo apie priežastis, kurios lėmė direktoriaus pasitraukimą. Pasak pašnekovo, V. Matulka labai stengėsi išvesti parką iš nuolatinių nuostolių. Ir jau buvo panašu, kad pagaliau tai gali pavykti. Ir drąsių sprendimų būta – naikinti nuostolingus tarpmiesčio maršrutus. Ir naujų veiklos sričių ieškota, tokių, kaip ekskursijos, kelionės apsipirkti. „Nors didelių pajamų iš to nesurinksi, tai buvo pelninga veikla. Kuri patiko gyventojams“, – sakė A. Burnickas. O dėl nepelningų priemiesčio maršrutų savivaldybės direktorius rėžė atvirai: „Ir kituose autobusų parkuose jie nuostolingi“.

Tačiau visoms paslaugoms didžiulį riebų kryžių brūkštelėjo karantinas. Bet juk jis ne tik Rokiškio, visos šalies vežėjams atnešė tokias pat problemas. Ar rajono vadovai bandė įkalbėti direktorių pasilikti? „Žinoma, bandėme. Bet žmogus tiesiog labai išgyveno dėl dabartinės situacijos, pavargo nuo nuolatinės ir neretai nepagrįstos kritikos“, – sakė A. Burnickas.

O kas toliau?

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, pirmiausia bus ieškoma laikino vadovo. Tada bus skelbiamas konkursas Rokiškio autobusų parko direktoriaus pareigoms užimti. Pašnekovas atviras: nuostata, kad tai itin pelningi, patogūs, šilti postai, yra klaidinga. „Gal kitados taip ir buvo. Dabar – tikrai ne. Nes atlyginimas nedidelis, o veiklos iššūkiai ir įtampa yra dideli“, – sakė jis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą