Aplinkos ministerija žada siekti, kad ribojimai įsigyti mišką būtų panaikinti (0)

Publikuota: 2021-01-26 Kategorija: Politika
Aplinkos ministerija žada siekti, kad ribojimai įsigyti mišką būtų panaikinti
Rokiškio Sirena nuotr. / Miškas

Aplinkos ministerija žada siekti, kad Seimas panaikintų ankstesnės kadencijos metu įvestą draudimą vienam asmeniui įsigyti daugiau kaip 1,5 tūkst. hektarų miško.

Naujienų portalas delfi.lt antradienį pranešė, kad Europos Komisija yra paprašiusi Lietuvos paaiškinimo, nes įtaria, kad toks ribojimas gali riboti laisvą kapitalo judėjimą.

„Seimas turi pakeisti Miškų įstatymo nustatytus ribojimus miško žemei įsigyti. Aplinkos ministerija atsakymą apie konkrečius veiksmus, suderintą su Teisingumo ministerija, Europos Komisijai turi pateikti iki vasario 17 dienos. Oficiali pažeidimo procedūra dėl privačių miško sklypų ribojimo nėra pradėta, tačiau labai didelė tikimybė, kad, nepateikus atsakymo iki vasario 17 dienos, taip atsitiks“, – portalui sakė aplinkos ministro patarėjas Marijus Gailius.

Lietuvoje nuo 2020 metų asmeniui ar susijusiems asmenims Lietuvos teritorijoje galima įsigyti tik iki 1 500 hektarų maksimalaus miškų ūkio paskirties žemės ploto.

Tokį ribojimą įvedę buvusios kadencijos parlamentarai teigė, kad taip siekiama išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos, kai verslas turi neribotas galimybes supirkti tūkstančius hektarų miškų. Seimo nariai sako, kad ribojimas padės sumažinti neigiamą pramoninio miško kirtimo įtaką aplinkosaugai.

Prezidentas G. Nausėda buvo vetavęs šį įstatymą, bet Seimas jo veto atmetė. Kritikai sako, kad ribojimas gali trukdyti naujiems investuotojams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video