Ant Vyriausybės stalo – siūlymai dėl karantino: jau pirmuoju etapu atsivertų lauko kavinės, parduotuvės, sporto klubai (0)

Publikuota: 2021-04-14 Kategorija: Politika
Ant Vyriausybės stalo – siūlymai dėl karantino: jau pirmuoju etapu atsivertų lauko kavinės, parduotuvės, sporto klubai
Rokiškio Sirena nuotr. / Kavos puodelis

Maitinimo paslaugų teikimas lauke, prekyba, nedideli renginiai tiek atvirose erdvėse, tiek viduje, kino teatrai, sporto klubai, taip pat – galimi asmeniniai kontaktai ir šventės, – tokius siūlymus karantino režimo laisvinimui Vyriausybei trečiadienį pateikė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Tvirtinama, kad šios veiklos atsinaujinti galėtų dar iki galimybių paso įsigaliojimo.

Kartu nurodoma, kad jau įteisinus galimybių pasą, atsiverti galėtų ir maitinimo paslaugas viduje teikiančios įstaigos, taip pat galėtų vykti didesnės apimties renginiai viduje ir lauke, atsidarytų sporto klubai ir laisvalaikio veiklos viduje, teikiamos didesniam žmonių kiekiui bei būtų galima organizuoti asmenines šventes, kai jose dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Pateikė siūlymus

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktame nutarimo projekte skelbiama, kad galimybių paso tikslai – suteikti galimybę veikti verslams ir veikloms, kurie yra apriboti, suteikti galimybę žmonėms pasinaudoti paslaugomis, plėsti testavimo apimtis tarp žmonių, kurie yra mobilūs ir neturi galimybės vakcinuotis, kontroliuoti virusą.

Projekte pasiūlyti ir karantino valdymo etapai. Pirmasis – dalies veiklų atvėrimas iki galimybių paso, antrasis – galimybių pasas iki masinės vakcinacijos, trečiasis – galimybių paso siejimas su Europos Sąjungos (ES) Skaitmeniniu žaliuoju sertifikatu. Pabrėžiama, kad svarbu pasiekti bent 60 proc. vakcinuotų rizikos grupės asmenų.

Kas galėtų atsiverti dar iki galimybių paso?

Siūloma, kad dar iki galimybių paso įsigaliojimo būtų leidžiama teikti maitinimo paslaugas lauke, vykdyti prekybą, organizuoti nedidelius renginius lauke ir viduje, atverti kino teatrus, sporto klubus, leisti asmeninius kontaktus ir šventes.

Kas atsivertų kartu su galimybių pasu?

Siūloma, kad kartu su galimybių pasu būtų galima leisti teikti maitinimo paslaugas viduje, organizuoti didesnės apimties renginius viduje ir lauke, leisti sporto klubams ir laisvalaikio veikloms viduje aptarnauti didesnį žmonių kiekį, būtų leidžiamos asmeninės šventės, jei jose dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pabrėžia, kad galimybių pasas – elektroninis dokumentas, kuriuo būtų užtikrinama, jog asmuo yra arba pasiskiepijęs nuo COVID-19, arba persirgęs ir turintis imunitetą, arba turintis neigiamą koronaviruso testo atsakymą. Ministerija siūlo, kad galimybę išsitirti tokiu atveju finansuotų valstybė.

Pateikiamas ir galimas testavimo apimčių plėtimo pavyzdys Vilniuje: „Miesto centre įrengiamas mobilus testavimo punktas. Jį administruoja ir veiklą prižiūri Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Testavimas – greitieji testai. Logistika ir administravimas – miesto, testai – valstybės. Vasarą mokyklų testavimas nukris – atsiras dar daugiau resursų.“

Supykdė prekybininkus

Praėjusią savaitę Vyriausybė, motyvuodama prastėjančia epidemiologine padėtimi, nesiėmė tolesnio prekybos atlaisvinimo, kurį žadėjo. Prekybininkų atstovai tuomet teigė esantys nuvilti ir šokiruoti tokio sprendimo. Anksčiau Vyriausybė skelbė, kad visos parduotuvės gali būti atidarytos balandžio 12 dieną.

Tačiau buvo priimti kiti karantino švelninimo pokyčiai: nuo penkių iki 10 išplėstas į būrelius lauke galinčių rinktis žmonių skaičius, sumažintas būtinas plotas vienam žmogui neformaliojo ugdymo vietose viduje, leista aptarnauti žmones archyvuose. Savivaldybėms palikta laiko pereiti prie testavimo mokyklose, jeigu epidemiologinė situacija jose negerėja.

Šiuo metu draudžiami visi kultūros, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai, neveikia restoranai, kavinės (išskyrus maistą išsinešti) ir kitos maitinimo įstaigos, pasilinksminimo vietos, kazino ir lošimų punktai, taip pat sporto klubai, poilsio vietos, baseinai, teatrai ir kino klubai.

Prekybos centruose negali veikti didžioji dalis parduotuvių arba jos veikia tik kaip prekių atsiėmimo punktai. Su apribojimais gali dirbti kirpyklos, grožio salonai, muziejai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video