Savaitgalio prognozės nieko gero nežada: vėsu, vėjuota ir dažnai lis (0)

Publikuota: 2020-05-15 Kategorija: Orai
Savaitgalio prognozės nieko gero nežada: vėsu, vėjuota ir dažnai lis
Rokiškio Sirena nuotr. / Debesys

Penktadienį Lietuvos orus dar lems besitraukianti aukštesnio slėgio sritis, o iš kitos pusės, iš šiaurės vakarų, artės Atlanto ciklonas. Pietiniuose šalies rajonuose bus nepastoviai debesuota. Popietinėmis valandomis kai kur trumpai, negausiai palynos. Vakarų vėjas apysmarkis, tačiau pavojingų gūsių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra čia sieks 13–15 laipsnių šilumos.

Šiaurinėje šalies pusėje dangus bus debesuotas su pragiedruliais, daug kur trumpai palis. Vyraus nedidelis lietus, tik šiaurės vakariniuose rajonuose gali palyti intensyviau. Vakarų vėjas šiaurėje pūs smarkiau, kai kur jo gūsiai sieks 15–16 m/s. Šilumos čia bus mažiau, apie 10¬–12 laipsnių.

Šeštadienį mūsų orus jau lems Atlanto ciklono pietinis pakraštys. Naktį bus debesuota su pragiedruliais. Trumpo lietaus tikimybė didžiausia vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose. Vėjas pūs iš pietvakarių, 9–14 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15–18 m/s. Oro temperatūra naktį visur išliks teigiama: nuo 2 laipsnių šilumos pietrytiniame šalies pakraštyje iki 7 laipsnių pajūryje. Dirvos paviršiuje Vilniaus, Alytaus, Utenos apskrityse kai kur galimos šalnos iki 0–3 laipsnių šalčio.

Pietvakarių, vakarų vėjas dar sustiprės, jo gūsiai jau daug kur sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 10–15 laipsnių šilumos.

Sekmadienį orų sąlygos mažai keisis, todėl ir orai bus panašūs: debesuoti, drėgni ir vėjuoti. Tiek naktį, tiek dieną palis daugelyje vietovių, vyraus trumpas, vidutinio intensyvumo lietus. Vėjas pūs iš pietvakarių, naktį vietomis, dieną vėl daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį pažemės iki 3–8 laipsnių šilumos, šalnų nenumatoma. Dieną vyraus tik 10–13 laipsnių šiluma, pietiniame šalies pakraštyje gali sušilti iki 14–15 laipsnių.

Pirmadienį numatomi debesuoti, protarpiais su lietumi orai. Vakaris vėjas išliks smarkokas ir gūsingas. Temperatūra apniukusią naktį nekris žemiau 4–9 laipsnių šilumos, o dieną vėl tikėtina kukli 10–15 laipsnių šiluma.

Antradienį, ciklonui nutolus į rytus, mūsų regione ims stiprėti aukštesnio slėgio sritis. Lietaus tikimybė mažės, bus daugiau saulės, tačiau vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų ir toliau į mūsų kraštą neš vėsų orą iš Skandinavijos.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video