Savaitė prasidės sudėtingai: krituliai keis vieni kitus (0)

Publikuota: 2020-01-07 Kategorija: Orai
Savaitė prasidės sudėtingai: krituliai keis vieni kitus
Rokiškio Sirena nuotr. /

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje numatomos sudėtingos orų sąlygos, nes per mūsų kraštą slinks net keli atmosferos frontai.

Antradienio naktį nedideli krituliai, daugiausia lietus ir dulksna, tikėtini dar daugelyje vietovių. Bus apniukę ir ūkanota. Aukštaitijoje ir Dzūkijoje vietomis susidarys plikledis. Vėjas pietvakarių, vidutinio stiprumo. Didesnėje šalies dalyje temperatūra visą naktį išliks teigiama, tarp 0–5 laipsnių šilumos, silpnai pašals tik kai kuriuose pietrytiniuose rajonuose.

Antradienio dieną orai gerės: bus šviesiau, tarpais pasirodys ir saulė, tačiau rytinėje ir pietinėje šalies pusėje išlieka nedidelio, trumpalaikio lietaus tikimybė. Vėjas tebepūs iš pietvakarių, 6–11 m/s. Temperatūra bus švelni, apie 1–6 laipsnius šilumos.

Trečiadienio naktį Lietuva pateks į anticiklono šiaurinį pakraštį. Žymesnių kritulių nenumatoma. Vietomis tvyros rūkas, vėl formuosis plikledis. Pietvakarių vėjas pamažu stiprės, rytą pajūryje jo gūsiai jau sieks 15–16 m/s. Temperatūra daugelyje vietovių bus artima nuliui ar silpnai neigiama, tik pajūrio ruože išliks 1–3 laipsniai šilumos.

Trečiadienio dieną Lietuvą prisieks šiltasis atmosferos frontas su nauja kritulių, greičiausiai lietaus, porcija. Iki vakaro palis daugelyje šalies rajonų. Pietvakarių vėjas visame krašte bus smarkokas, 9–14 m/s, šalies vakaruose kai kur gūsiai sieks 15–19 m/s. Temperatūra dieną kils iki 2–7 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį kritulių tikimybė vėl bus mažesnė, vėl turėtų iš debesų išnerti saulė. Vėjas pietvakarių, vakarų, naktį dar smarkokas, dieną – jau ramesnis. Šiluma nesitrauks: temperatūra naktį bus apie 0–5, dieną apie 2–7 laipsnius virš nulio.

Penktadienį nedidelis ciklonas į daugelį šalies vietovių vėl žada atnešti gausesnių kritulių, daugiausia lietaus. Vėjas bus besikeičiančios krypties, vidutinio stiprumo. Temperatūra naktį vėl išliks silpnai teigiama, o dieną sieks net 3–8 laipsnius šilumos.

Savaitgalį prognozuojami sausesni, giedresni ir ramesni orai. Naktimis truputį pašals, o dienomis vyraus teigiama temperatūra.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video