Orai sparčiai vės, žemę nubalins atkeliavęs šaltis (1)

Publikuota: 2020-10-14 Kategorija: Orai
Orai sparčiai vės, žemę nubalins atkeliavęs šaltis
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietus už lango

Trečiadienį mūsų šalies orus ir toliau lems pietinio ciklono šiaurės rytinė dalis. Nuo pat ryto bus apsiniaukę, dangumi greitai plauks žemi debesys. Lietaus sulauksime visoje šalyje, kuris įkyriai šalies neapleis iki pat vakaro. Taip pat žvarbumą kels sustiprėjęs šiaurės rytų krypties vėjas, kurio gūsiai daug kur sieks pavojingus 15-20 m/s.

Labiausiai vėjuota numatoma vakarinėje šalies pusėje, kitur gūsiai laukiami silpnesni, o pietiniuose rajonuose popietę vėjas ims rimti. Didžiojoje šalies dalyje temperatūra visą dieną laikysis apie 8-10 laipsnių ir tik šalies pietryčiuose vietomis įdienojus sušils iki 11-13 laipsnių šilumos.

Ateinančią naktį drėgmės zona po truputį keliaus į šiaurę. Palis dar daug kur, tačiau pietinėje šalies dalyje lietaus bus mažiau ir jis jau truks trumpiau.

Šiaurės rytų krypties vėjas ims rimti, tačiau kai kur šalies šiaurės vakaruose pirmoje nakties pusėje dar galimi gūsiai iki 15 m/s. Antroje nakties pusėje jau beveik visoje šalyje vėjas nurims. Temperatūra pažemės iki 6-8, Pietų Lietuvoje 3-5 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio dieną bus šiek tiek sausiau ir nedidelis lietus labiausiai tikėtinas vakariniuose bei šiauriniuose rajonuose. Pietinėje šalies dalyje dieną sulauksime pragiedrulių ir trumpam pasirodančių saulės spindulių. Susilpnėjęs, pavojingų gūsių jau nesiekiantis vėjas daugiausia bus šiaurinių krypčių. Temperatūra laikysis panaši kaip ir trečiadienį tarp 8-13 laipsnių.

Penktadienio naktį į šalį ims keliauti šaltesnė oro masė iš šiaurinių platumų. Danguje dar plauks nemažai debesų, iš kurių kai kur dar tikėtinas nedidelis lietus, tačiau sulauksime ir pragiedrėjimų. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš šiaurės, šiaurės rytų. Temperatūra kris sparčiau – paryčiais teliks 1-6 laipsniai šilumos, o vietomis žemę balins 0-4 laipsnių šalnos.

Penktadienio dieną vyraus debesuotas su pragiedruliais dangus. Vietomis dar sulauksime nedidelio lietaus. Vėjas krypties nekeis, išliks vidutinio stiprumo. Temperatūra kilti vėl neskubės ir įdienojus šalyje bus tik 7-11 laipsnių šilumos.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video