Orai: malonią šilumą slopins lietūs (1)

Publikuota: 2019-08-07 Kategorija: Orai
Orai: malonią šilumą slopins lietūs
Rokiškio Sirena nuotr. /

Trečiadienio dieną tankesni debesys slinks per pietrytinę Lietuvos dalį, čia daug kur palis, kai kur pagrūmos perkūnija. Šiaurės vakarinėje šalies dalyje dažnai švies saulė, neilgai trunkantys lietūs pasirodys tik kai kur. Vėjas daugiausia pūs iš pietvakarių, vakarų, bet nestiprus. Temperatūra įdienojus pakils iki 20-25 laipsnių.

Ketvirtadienio naktį dangus bent kuriam laikui pragiedrės, vietomis nusidrieks rūkas. Dvelks nestiprus nepastovios krypties vėjas. Temperatūra naktį nekris žemiau 11-16 laipsnių. Antroje nakties pusėje ir paryčiais iš pietvakarių priartės naujo ciklono debesys, pietiniuose ir vakariniuose rajonuose ims lyti.

Ketvirtadienio dieną per Lietuvą slinks aktyvus ir labai vandeningas ciklonas. Jau ryto valandomis pietvakariniuose rajonuose prasidėjęs lietus greitai plis į visą šalį. Daug kur lis bent kelias valandas, o vietomis gali lyti net ir didžiąją dienos dalį. Smarkiausi lietūs slinks per pietrytinę šalies pusę, čia daug kur prilis gausiai. Tuo metu šiaurės vakarinėje Lietuvos dalyje lis silpniau, su pertraukomis, protarpiais ir saulė pasirodys, čia gausiai prilyti gali tik kai kur. Vietomis lietų lydės perkūnija. Iki pietų vėjas bus nestiprus, nepastovios krypties, vėliau jis pasisuks iš pietvakarių, vakarų, vietomis šiaurės vakarų, ir sustiprės, gūsiai vietomis sieks 15-17 m/s. Temperatūra dieną nekils aukščiau 17-22 laipsnių.

Penktadienį lietūs bus trumpalaikiai, dieną tai vienose, tai kitose vietovėse griaudės perkūnija. Pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Naktį vės iki 11-16, dieną šils iki 18-22 laipsnių.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video