Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra (1)

Publikuota: 2020-08-14 Kategorija: Orai
Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra
Rokiškio Sirena nuotr. / Vandens telkinys

Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra, penktadienį pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

Anot tarnybos, vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių pasiekė vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

Lietuvos upėse visą liepos mėnesį vandens lygis buvo žemas. Net ir po pakankamai lietingų dienų upėse vandens lygis pakilo nežymiai, nes didžiąją kritulių dalį sugėrė  sausa žemė.

Tarnybos teigimu, emuno ir Neries hidrologinis režimas yra labiausiai sureagavęs į kelis metus besitęsiančias sausringas sąlygas. Šiose upėse hidrologinės sąlygos atitinkančios hidrologinės sausros kriterijus stebimos jau nuo liepos mėnesio pirmojo dešimtadienio. Šiuo metu hidrologinė situacija Nemune yra prasčiausia atsižvelgiant į paskutinius ketverius metus.

Pirmąjį rugpjūčio dešimtadienį vyravę sausi ir šilti orai gerokai nusekino vandens telkinius. Vandens lygiui ir toliau žemėjant  vis daugiau upių pasiekia gamtosauginį debitą, kad būtų užtikrinamos minimalios ekosistemų gyvavimo sąlygos.  Gamtosauginis debitas šiuo metu stebimas Nemune ties Druskininkais, Nemajūnais, Kaunu ir Smalininkais, Lėvenyje ties Bernatoniais, Neryje ties Vilniumi, Šalčioje ties Valkininkais, Ūloje ties Zervynomis.

Artimiausiomis dienomis išsilaikys sausi orai, todėl visų upių vandeningumas mažai keisis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video