Lietuvą užplūs vėsesnis oras (0)

Publikuota: 2019-09-02 Kategorija: Orai
Lietuvą užplūs vėsesnis oras
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietuvą užplūs vėsesnis oras

Po karšto ir vasariškai gražaus savaitgalio, pirmadienį mūsų laukia orų pokyčiai. Ankstyvą rytą pajūrį ir Vakarų Žemaitiją pasiekęs atmosferos frontas judės link rytinio šalies pakraščio. Didesnėje Lietuvos dalyje temperatūra dar spės pakilti iki 24-29 laipsnių, šilčiausia bus Alytaus, Vilniaus ir Utenos apskrityse. Prie jūros ir kai kur Žemaitijoje tevyraus 21-23 laipsnių šiluma.

Šiek tiek po vidurdienio lietaus debesų juosta atsidurusi virš Lietuvos vidurio žemumos ims aktyvėti, prapliups trumpos liūtys lydimos perkūnijų, o kai kuriose vietovėse kils 15-17 m/s škvalas. Susiformavusi galinga audros debesų juosta Vilnių bei Uteną turėtų pasiekti tik vakare. Už šio atmosferos fronto stiprėjantis vėjas suksis iš šiaurės vakarų nešdamas į Baltijos regioną vėsą.

Antradienį trumpi lietūs lankysis vis dar daugelyje rajonų. Intensyvesnio ir gausesnio lietaus klius Rytų Lietuvai, nakties pradžioje kai kur griaudės ir žaibuos, pūs gūsingas vėjas. Tuo metu pajūryje ir Žemaitijoje lietaus tikimybė sumažės. Dieną šiaurės vakarų vėjas kryps iš pietvakarių, rims iki apysmarkio. Temperatūra naktį pažemės iki 11-16 laipsnių šilumos, dieną sulauksime vos 17-22 laipsnių.

Trečiadienį lietaus debesys atvirkščiai nei antradienį telksis ties vakariniais rajonais. Prie jūros gausiau palis naktį. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas. Naktį pajūryje termometrai rodys 15-17 laipsnių, kitur dangus bus giedresnis, tad ir vės žymiai sparčiau, paryčiui temperatūra pasiskirstys nuo 8 iki 12 laipsnių šilumos. Dieną pro lietaus debesys nardanti saulė orą įšildys iki 19-24 laipsnių.

Ketvirtadienio orus dovanos iš Pietvakarių Europos mūsų link tįstantis anticiklonas. Didesniąją paros dalį nelis, dangumi plauks pavieniai debesys. Naktį ir rytą vietomis pakibs rūkai. Trumpo lietaus su perkūnija juosta pajūrį pasieks tik vakarėjant. Temperatūra taps keliais laipsniai aukštesnė – naktį ji svyruos tarp 10-15, pajūryje apie 17 laipsnių, dieną palepins 21-26 laipsnių šiluma.

Penktadienio naktį trumpo lietaus sulauks daugelis, kai kur galima ir perkūnija. Vėjas bus stiprokas, o temperatūra sugrįš prie 11-16 laipsnių šilumos. Dieną situacija lietaus atžvilgiu gerės - palynos jau tik vienur kitur. Vėjas rims, bet suksis iš šiaurės, šiaurės rytų ir neleis saulei temperatūros pakelti aukščiau 18-22 laipsnių šilumos.

Savaitgalio orų scenarijus kol kas išlieka neaiškus. Pagal paskutinius duomenis į Vakarų Lietuvą turėtų atklysti klastingas daug drėgmės sukaupęs pietinis ciklonas, o rytinė šalies pusė patekti į šilumos gūbrį, kur temperatūra kils virš 25 laipsnių.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą