Šios savaitės orai: vasarišką šilumą teks pamiršti (0)

Publikuota: 2019-04-29 Kategorija: Orai
Šios savaitės orai: vasarišką šilumą teks pamiršti

Lietuvą užplūdusi neįprasta šiam laikui šiluma jau pasitraukė. Pirmadienį vasariškus drabužius ir batus teks vėl padėti į spintas, nes įdienojus temperatūra daugelyje rajonų aukščiausiai kils iki 17-18 laipsnių. Dangus išliks giedras, bus galima mėgautis saulės spinduliais, lietaus neklius nei lašo. Šiek tiek nemalonu bus dėl stiproko ir žvarbaus šiaurės rytų vėjo.


Antradienį situacija keisis mažai, virš mūsų šalies vis dar bus nusidriekusi aukšto slėgio sritis. Jau seniai laukiamas lietus ir vėl nepasieks Lietuvos. Žvaigždėtą naktį temperatūra daugelyje vietovių žemės iki 3-5, prie jūros bus apie 7 laipsnius šilumos. Šiauriniuose rajonuose dirvos paviršių vietomis nubalins 0-5 laipsnių šalčio šalnos. Dieną nors ir bus saulėta, tačiau didesnė šiluma nesugrįš: Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose šils iki 17, Kaune ir Panevėžyje bus apie 18 laipsnių.


Trečiadienį danguje sukiosis šiek tiek daugiau debesų, tačiau lietaus tikimybė išliks maža. Nestiprus vėjas nuolat keitalios savo kryptį. Ramią naktį atvės iki 5-6, Baltijos jūros pakrantėje iki 7 laipsnių šilumos. Rytiniuose rajonuose kai kur žemės paviršiuje formuosis silpnos šalnos. Dieną temperatūra vėl bus panaši kaip prieš tai buvusiomis dienomis, saulė orą šildys iki 14-19 laipsnių.

Po sausos ir mažai debesuotos ketvirtadienio nakties, dieną iš Šiaurės priartėjęs ciklonas atneš kelis lietaus debesis. Paryčiais daug kur bus apie 3-5, o dieną šils iki 18-19 laipsnių, gaivesnį orą stiprokas pietvakarių vėjas neš į pajūrį, čia bus apie 14 laipsnių.

Penktadienio dieną skėčių bent trumpam prireiks didesnėje šalies dalyje. Pietvakarių vėjas išliks stiprokas. Naktį temperatūra pažemės iki 5-8 laipsnių, o dieną bus tarp 16 ir 18, Klaipėdoje apie 13 laipsnių.


Kol kas didesnės permainos prognozuojamos savaitgalį, ypač šeštadienį, kai Lietuvą apgaubs tankesni ciklono debesys. Šis žemo slėgio sūkurys naktį negailės kritulių vakarinėje šalies pusėje, o dieną apims didžiąją šalies dalį. Kadangi bus drėgna ir apniukę, dieną termometrai rodys vos 10-13 laipsnių.

Sekmadienio naktį pagrindinė kritulių zona pasitrauks iš šalies, bus tarp 2-5 laipsnių šilumos. Dieną nors palis beveik visoje Lietuvoje, lietus bus trumpalaikis. Virš mūsų šalies išliks gana vėsi oro masė, todėl temperatūra kils vangiai, tik iki 9-14 laipsnių. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą