Lietuva įžengė į „juodąją“ covid-19 zoną: bus svarstoma grąžinti privalomas kaukes (3)

Publikuota: 2021-09-21 Kategorija: Lietuva
Lietuva įžengė į „juodąją“ covid-19 zoną: bus svarstoma grąžinti privalomas kaukes
Rokiškio Sirena nuotr. / Greitoji medicinos pagalba

Praėjusią parą nustatyti 1155 nauji COVID-19 atvejai, mirė 18 žmonių, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

15 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama „raudonajai“ zonai.

2746 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7866 žmonės.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 997 žmonės, 106 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, palyginti su ankstesne para, padaugėjo 15.

Ligoninės ir mirtys

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 96 žmonės, kai ankstesnę parą jų buvo 70-imt.

69 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija – trimis daugiau nei para anksčiau. Deguonis papildomai tiekiamas 828 žmogui – septyniais daugiau.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė šeši vyresni nei 80-ies metų žmonės, po keturis žmones virš 60, 70 ir 90 metų.

Pilnai paskiepyti buvo trys iš jų – po vieną 60, 80 ir 90 metų amžiaus grupėse.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4837 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 84. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9636 mirtys.

Epidemiologinė situacija

Šalyje praėjusią parą atlikta 12,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 12 tūkst. 486 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 317 tūkst. 852 žmonės, iš jų tebeserga 11 tūkst. 904 – mažiau nei ankstesnę parą.

Prastėjant epidemiologinei situacijai, Lietuva įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

Spalvinės epidemiologinės situacijos zonos apibrėžiamos pagal naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį bei teigiamų diagnostinių testų dalį. Lietuvoje jie šiuo metu atitinkamai siekia 504,5 atvejo ir 6,1 proc., per parą pakilo abu šie rodikliai.

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.

Bus svarstoma grąžinti privalomas kaukes 

Lietuvai įžengus į „juodąją“ pandemijos spalvinę zoną, bus svarstoma kai kuriomis sąlygomis grąžinti privalomą kaukų dėvėjimą, patvirtino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„(Per Vyriausybės posėdį) padiskutuosime apie kaukes, (...) nes kaukės nešiojimas yra labai nesudėtingas dalykas, kurį galima daryti, bet planuojame aptarti, ar vis tik nereikėtų rekomendacijos taisyklę, kur mes aktyviai rekomenduojame, kai kuriais atvejais daryti privalomą“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Dulkys.

Jis teigė kol kas nenorintis svarstyti, kur kaukės taptų privalomos, tačiau pažymėjo, kad bus siekiama išvengti visuotinio privalomo kaukių grąžinimo, nes kai kuriose situacijose tokie reikalavimai yra pertekliniai.

„Kai buvo visuotinis horizontalus visuotinis kaukių visur nešiojimas, jis lygiai taip pat sulaukdavo daugybės kritikos, nes buvo labai daug situacijų, kur sveiku protu aišku, kad čia nereikia tos kaukės. Tikrai norime surasti tą aukso vidurkį ir nekartoti tų klaidų, nes vis tik didelė dalis visuomenės pasiskiepijusi, turime testavimo algoritmus, tai norime visas priemones naudoti proporcingai ir adekvačiai“, – teigė ministras.

Klausiamas, ar dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos svarstoma grąžinti veiklų ribojimus, A. Dulkys teigė, jog svarbiausia yra paskatinti vakcinuotis nepasiskiepijusius, nes „80–90 proc. visų situacijų, susijusių su pandemija, yra susijusios su nepasiskiepijimu“.

Pasak A. Dulkio, bus ieškoma būdų, kaip paskatinti pasiskiepyti to dar nepadariusius vyresnius nei 75 metų asmenis, nes su šia amžiaus grupe siejama daugiausiai mirčių, ligoninių užimtumas.

„Svarstysime, kokių dar galėtumėm imtis priemonių, kad paskatintume skiepijimąsi būtent 75+ grupėje, nes 80–90 proc. problemų, susijusių su šios dienos pandemijos rezultatais, ligoninės, reanimacijos, mirtys būtent susijusios su būtent šia amžius grupe, reiškia čia yra rizikos grupė, kur turėtume dėti pastangas, kad paskatintume“, – kalbėjo ministras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video