Židiniuose dirbantiems medikams algos didės iki 100 proc., likusiems – 15 proc. (0)

Publikuota: 2020-04-01 Kategorija: Lietuva
Židiniuose dirbantiems medikams algos didės iki 100 proc., likusiems – 15 proc.
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono ligoninė

Per karantiną visi medikai turėtų gauti 15 proc. didesnį darbo užmokestį, o dirbantiesiems koronaviruso židiniuose algos augs nuo 50 proc. iki 100 proc., pranešė premjeras.

Jo teigimu, tokiam modeliui trečiadienį pritarė Vyriausybė. Tam dar turės pritarti Seimas.

„Manau, kad antradienį susirinkęs Seimas tikrai susitelks ir bus pakankamas žmonių skaičius, manau, kad rasime bendrus sprendimus su opozicijos atstovais, kurie nori racionalių, pamatuotų ir atsakingų sprendimų, ir bus priimti tie projektai, kas pirmiausia susiję su medikų atlyginimais, tai yra visiems medikams – 15 proc., o tiems, kas dirba židiniuose ar betarpiškai kovoja su pandemija, – nuo 50 iki 100 proc. galimybės padidinti atlyginimus“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

„Jeigu Seimas pritars, šie sprendimai įsigalios nuo karantino įvedimo datos. Nereikėtų baimintis – bus sumokėta ir už tą laikotarpį, kuris jau yra praėjęs“, – pabrėžė premjeras.

Seimas antradienį valdančiųjų teikimu planavo ligos židiniuose dirbančių medikų atlyginimus padidinti nuo 50 iki 100 procentų. Tačiau svarstant įstatymą opoziciniai konservatoriai pateikė pasiūlymą 50 proc. priedus mokėti visiems šalies sveikatos priežiūros darbuotojams, o dirbantiems židiniuose – nuo 100 iki 150 procentų.

Parlamentarai pritarė tokiai pataisai, tačiau galutiniame balsavime valdantieji nusprendė nedalyvauti, sakydami, kad biudžetas gali nepakelti tokio algų kėlimo visiems medikams, ir įstatymas liko nepriimtas.

S. Skvernelis opozicijos siūlymą pavadino populistiniu, neracionaliu ir finansiškai nepagrįstu.

Valdantieji trečiadienį pateikė naują siūlymą didinti koronaviruso židiniuose dirbančių medikų algas. Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė „valstietė“ Asta Kubilienė bei jos frakcijos kolega Darius Kaminskas registravo pataisą, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams atlyginimų koeficientai būtų didinami nuo 60 iki 100 procentų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą