Atkreipia dėmesį į COVID-19 tendencijas Lietuvoje: antrosios bangos panašiai ir prasideda (0)

Publikuota: 2020-07-20 Kategorija: Lietuva
Atkreipia dėmesį į COVID-19 tendencijas Lietuvoje: antrosios bangos panašiai ir prasideda
BNS nuotr. / okslininkai su nerimu stebi tendencijas dėl sergamumo koronavirusu (COVID-19), ir perspėja, kad tai, ar šiomis dienomis Lietuvoje stebimas „antrasis pikiukas“ užaugs į „antrąjį piką“ priklauso tik nuo mūsų.

Mokslininkai su nerimu stebi tendencijas dėl sergamumo koronavirusu (COVID-19), ir perspėja, kad tai, ar šiomis dienomis Lietuvoje stebimas „antrasis pikiukas“ užaugs į „antrąjį piką“ priklauso tik nuo mūsų.

„Paskutinių kelių dienų COVID-19 duomenys tikrai atrodo neraminančiai. Šiandien Lietuva atsikėlė turėdama beveik tiek pat sergančiųjų, kiek turėjome prieš pabaigiant karantiną birželio 15 d. Pažvelgus į šį grafiką matome, kad nuo karantino atšaukimo aktyvių atvejų skaičius nuosekliai mažėjo ir liepos 4 d. pasiekėm dugną, t.y. 195 atvejus.

Tačiau nuo Mindauginių savaitgalio šis rodiklis pastoviai (nors ir nelabai sparčiai) augo. O nuo liepos 15 d. galime stebėti jau gerokai spartesnį šuolį į viršų“, – feisbuke rašė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas.

Mokslininkas atkreipė dėmesį, kad nuo tos dienos mes Lietuvoje iš viso nustatėm 72 naujus atvejus (raudoni stulpeliai grafike), kai tuo tarpu nuo karantino pabaigos iki „Hegelmann Transporte“ protrūkio iš viso buvo nustatyti tik 75 nauji atvejai.

„T.y. mes per penkias dienas nustatėm tiek pat naujų atvejų, kaip per visą mėnesį (06.15 – 07.14) nuo karantino pabaigos. Jei pirmomis dienomis po protrūkio Kaune nauji atvejai buvo aiškiai sietini su šiuo židiniu, tai savaitgalio duomenys rodo jau plačią naujų atvejų geografiją. Tai gali būti aiškus signalas, kad atsinaujina viruso plitimas visuomenėje“, – perspėjo M. Stankūnas.

Mokslininkas pažymėjo nenorįs kelti panikos ir bauginti, bet perspėjo, kad kitų šalių (pvz.: Juodkalnijos, Australijos ir pan.) patirtis rodo, kad tie antrieji pikai panašiai ir prasideda.

„Ar šiomis dienomis Lietuvoje stebimas „antrasis pikiukas“ užaugs į „antrąjį piką“ priklauso tik nuo mūsų. Labai prašau visų atsakingumo ir sąmoningumo. Dėkui“, – rašė M. Stankūnas.

Situacija gali pasikeisti

Taip pat ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius sekmadienio pavakarę savo feisbuko paskyroje pasidalijo įžvalgomis apie naujojo koronaviruso pandemijos situaciją pasaulyje ir perspėjo, kad stabili iki šiol Lietuvoje fiksuota situacija gali pasikeisti jau po dviejų savaičių.

„Tikrasis pandemijos mąstas, didesnis negu kovo mėnesio „banga“, šiuo metu stebimas Vidurinės Azijos šalyse, JAV, Brazilijoje, Izraelyje. Tai vidutiniškai 200 atvejų 1 milijonui gyventojų kiekvieną dieną. Tokį rodiklį Europoje pavasaryje buvo pasiekusi Ispanija, Italijos rodikliai retai viršijo 100 atvejų per parą 1 milijonui gyventojų. Tuo tarpu daugelyje Europos Sąjungos šalių pandemijos rodikliai šiuo metu išlieka patenkinami“, – rašė gydytojas.

„Lietuva taip pat iki šiol pasižymėjo situacijos stabilumu. Šios dienos naujų židinių ir atvejų skaičius gali keisti šią tendenciją, per artimiausias dvi savaites pamatysime“, – teigė ekspertas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video