Vasaros stovyklos „Vaikai vaikams” atgarsiai (foto) (2)

Publikuota: 2021-09-06 Kategorija: Laisvalaikis
Vasaros stovyklos „Vaikai vaikams” atgarsiai (foto)
A. Vajagienės nuotr. / Akimirka iš stovyklos „Vaikai vaikams”

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla į vasaros stovyklą „Vaikai vaikams“ birželio - rugpjūčio mėnesiais sukvietė daugiau nei 90 vaikų turiningai vasaroti, džiaugtis draugais ir bendryste kūryboje, muzikoje, šokyje ir žaidimuose. Stovyklos tema „Menų pilies karalystė“ apjungė įvairių muzikos instrumentų ir dainavimo, šokio ir judesio, piešimo ir lipdymo, sporto, kelionių ir žygių, su dviračiais ir pėsčiomis veiklas, popieriaus, molio, žalvario, stiklo, vilnos ir kt. edukacijas, pažintį su gamtos, gyvūnų ir augalų pasaulio stebuklais, Rokiškio krašto kultūros objektais, jų istorija, legendomis ir teatralizuotais pasakojimais.

Menų pilies karalystėje stebuklai prasidėjo birželio mėnesio karščiui skrudinant. Vaikai vėsinosi Rokiškio dvaro parko paunksmėje, Sartų ir Rokiškio ežerų vandenyse. Storos Rokiškio krašto muziejaus sienos, kuriose vyko edukacijos, maloniai gaivino, leido kruopščiai dirbti, klausytis ir kurti. Kelionės, žygiai su dviračiais vyko anksti ryte, kol saulutė dar nespėdavo visų spindulėlių išskleisti.

Jaunieji mūsų mokyklos akordeonistai, įkvėpti ir vadovaujami mokytojos Rasos Pertučionienės, kartu su draugais iš Panevėžio muzikos mokyklos, stovyklavo Žiukeliškėse.  Vaikai grojo, muzikavo, kūrė, džiaugėsi vasaros saule ir smagiu, aktyviu bei kūrybišku poilsiu. Paskutiniąją stovyklos dieną akordeonistai pakvietė į baigiamąjį savo stovyklos uždarymo koncertą Nepriklausomybės aikštėje. Per stovyklą suburto akordeonistų ansamblio muzika skambėjo puikiai, karštai ir saulėtai. Džiaugėsi visi:  žiūrovai, klausytojai ir stovyklautojai.

Ketvirtoji stovyklos pamaina (rugpjūčio 23-25 dienomis) džiugino vaikų aktyvumu ir noru įdomiai ir išradingai praleisti besibaigiančias vasaros atostogų dienas instrumentų ir balso, šokio ir judesio kūrybinėse laboratorijose. Vaikai keliavo į „Lėlių muziejų“, pamatė ir grožėjosi lėlėmis, žaidė su jomis -  pasiūtomis ir kalbančiomis, didelėmis ir keistomis, patys gamino skambančią lėlę - peliuką. Važiavo ir į Salų dvarą, aplankė Dapkų ūkį, Salų dvaro amatų dirbtuves. Lipdė iš molio, susipažino su mielomis alpakomis ir mažaisiais alpakiukais. Lesino Nundu stručių šeimyną, glostė žirgus ir jojo mažiausiu pasaulyje arkliuku. Salų dvaro parkas ir Dviragio ežero pakrantės plyšo nuo vaikų klegesio, juoko ir džiaugsmo.

Menų pilies karalystėje buvo ir lietaus, ir skėčių pasaka. Lietus, norėdamas išbandyti styginių instrumentų derėjimą, pylė vandenį kibirais ir klausė, ar lakštingala smuikas, sodresnio garso - altas, barchatinio balso - violončelė, didžiausias ir žemiausiai skambantis smuikų šeimos instrumentas kontrabosas Menų pilyje džiugins vaikus. Bet, kai išsiskleidė akordeonas, nustojo lyti. Pasirodžiusi pro dedesėlį saulutė sukvietė visus į  choreografijos menę linksmai ir smagiai šokio improvizacijai.

Paskutinioji stovyklos „Vaikai vaikams" diena papuošta liaudies instrumentų skambesiu, senaisiais vaikų žaidimais, kūrybinėmis užduotimis, linksmais pasakojimais. Visko būta labai daug: ir edukacija „Senovė žalvariu prabyla", Liongino Šepkos drožiniai, muziejaus menės, ekspozicijos, lobiai, apie kuriuos pasakojo gidas Rokiškio krašto muziejuje, ir paslaptinga edukacija „Prisijaukink Baubą" J. Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Daininga kelionė atgal į muzikos mokyklą, kurioje laukė LOBIO skrynelės užduotys ir saldus suradimas, žolynų verpstės kūrimas iš įvairiausių spalvų gėlyčių, lapelių, kankorėžių, smėlio, žemių, obuoliukų ir... Stovyklos užbaigimas - vaikų darbelių paroda, pyragai, klegesys, nuostabūs įspūdžiai, ir bendrystė. Lietus šniokštė nenorėdamas vaikučių išleisti namo, tad muzikos mokyklos Menų pilies bokštai ilgai tądien drebėjo nuo liūties ir džiaugsmingo vaikų klegesio... IKI kitos vasaros!

 

       Mokytoja Asta Vajagienė, stovyklos organizatorė

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video