Vasaros stovykla „Robinzonai - 12“ (foto) (1)

Publikuota: 2019-06-26 Kategorija: Laisvalaikis
Vasaros stovykla „Robinzonai - 12“ (foto)
Kavoliškio mokyklos-darželio nuotr. / Vasaros stovykla „Robinzonai - 12“

Baigėsi Kavoliškio mokyklos-darželio pradinių klasių mokinių vasaros stovykla „Robinzonai-12“, kuri buvo dalinai finansuota iš savivaldybės Švietimo skyriaus biudžeto lėšų pagal „Vaikų ir jaunimo  socializacijos programą”. Dalį lėšų skyrė rėmėjai ir tėveliai. Už suteiktas įspūdingas akimirkas, džiaugsmo kibirkštėles vaikų akyse dėkojame AB Rokiškio mašinų gamyklai,  UAB „Rokmelsta“, UAB „Daivida“, UAB „Duguva“, AB „Rokiškio sūris“, Sulejevų šeimynai ir Tomui Mačiui.

Penkias dienas gyvenome Karklėje, „SOS vaikų kaimas“ kempinge. Vaikai daug laiko praleido gamtoje, stiprino sveikatą kvėpuodami jūros oru, braidydami pakrante, vaikštinėdami basomis. Dienos buvo pilnos veiklų. Maudynės, kūrybinė veikla su smėliu, žaidimai kamuoliu, valandėlės su knyga, ilgi žygiai.

Vaikai keliavo po Karklę, išbandė jėgas eidami ekologiniu pažintiniu taku „Litorina“. Apsilankė pakrančių apsaugos baterijoje „Memel Nord“. Ten jų laukė ir smagūs išbandymai. Klaipėdos Laikrodžių muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje „Laiko skaičiavimas senovėje“. Dino parke buvo tikros linksmybės- dinozaurai, karuselės, begalės įvairių laipynių, 5D filmai, veidrodžių labirintas, karuselės, mašinėlės.

Zoologijos sodas netoli Klaipėdos nustebino gyvūnų gausa. Dauguma vaikų pirmą kartą matė tiek daug plėšrūnų. Ypač stebino baltieji tigrai, baltieji vilkai. Ir tuo pat metu buvo liūdna matyti gyvūnus per karštį narvuose...

Dauguma vaikų pirmą kartą pabuvojo Palangoje. Apžiūrėjo Gintaro muziejų, Botanikos sodą , Birutės kalną. Užlipti ant  Palangos tilto sutrukdė lietus ir žaibai... Bet geros nuotaikos nesugadino niekas.  Patys ištvermingiausieji dieną pabaigė vakariniu žygiu į Olando kepurę.

Klaipėdoje vaikai apžiūrėdami laivybos istorijos ekspoziciją, senųjų žvejybos laivų aikštelėje ir tuo metu uoste stovintį kruizinį laivą,  galėjo palyginti senovinius ir šiuolaikinius laivus ir jų dydžius. Nuostabūs delfinų, ruonio ir jūrų liūto pasirodymai, atnaujintas šiuolaikinis Klaipėdos jūrų muziejus. Smalsumu degančios vaikų akys. Traukinukas ir ledai. Karšta vasaros diena ir neįtikėtinai šilta Baltijos jūra Smiltynės paplūdimyje. O smėlio pilys? O pirmas gyvenime saulėlydis prie jūros?

Pakeliui aplankytas Kretingos žiemos sodas ir muziejus, Kryžių kalnas taip pat papildė vaikų žinias apie  žymias Lietuvos vietas.

Beveik visi pradinukai pirmą kartą gyvenime  net kelias naktis nakvojo be tėvų. Tai buvo iššūkis visiems. Bet po stovyklos jie grįžo savarankiškesni, paūgėję, pilni įspūdžių ir puikių emocijų.

Tikimės, kad ir sekančiais metais stovykla bus tokia pat smagi.

 

Stovyklos vadovė - pradinių klasių mokytoja Birutė Ramelienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą