Vaikų žaislai - ką turi žinoti tėvai (0)

Publikuota: 2021-05-25 Kategorija: Laisvalaikis
Vaikų žaislai - ką turi žinoti tėvai
Asociatyvi nuotr.

Artėjant įvairiausioms vaikų šventėms susiduriame su dilema, kokius gi žaislus dovanoti. Nors šiuolaikinius vaikus gaubia įvairios technologijos, tačiau vis nesinori vaikų vien jomis apgaubti. Tam, kad sugalvoti originalią ir įdomią idėją, reikia pasiknaisioti internete, tačiau ši priemonė - atveria idėjų vartus. 

Įvairovė - gerai!

Vaikų žaislai su savo įvairovė gali susukti galvą kiekvienam. Tačiau norint rasti tinkamiausią vaikui žaislą reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos aspektus. Dažnai suaugusiems kyla klausimas, kokius žaidimus dovanoti: lavinamuosius ar pramoginius? Tiesa, kad lavinamieji žaidimai skatiną vaiką mąstyti ir mankštinti smegenis, tačiau dovanojant vis lavinamuosius žaidimus, galite atimti norą žaisti. Taigi, reikėtų dovanoti ne tik lavinančius žaidimus, bet ir pramoginio tipo, kad tai skatintu vaikus pailsėti bei atsipalaiduoti.

Visi žaidimai ugdo

Nors ir suaugusiems kartais atrodo, jog ne visi vaikų žaidimai gali ugdyti vaikus, taip galvoti būtų klaidinga. Visi vaikiški žaidimai, vienaip ar kitaip skatiną vaiką mąstyti ir išsiugdyti tam tikras vertybes. Pavyzdžiui: dovanodami vaikui lėlę skatinate atsakomybės ir rūpesčio vertybes, na, o dovanojant lego - savarankiškumo. Taip pat labai svarbu rinktis bei dovanoti tokius žaidimus, kurie įtrauktų ne vien vaikus, bet ir jų tėvelius. Tai skatina ryšį tarp vaiko ir suaugusio ir įrodymą, jog vaiku yra tikima į tai ką jis daro.

Prievartos negali būti! Jeigu vaikui atsibodo žaisti tą patį žaidimą, reikėtų jį pakeisti kitu. Nebūtinai, tai turėtų būti naujo žaidimo pirkimas, jus galite paieškoti įvairiausių žaidimų, kuriuos galima pasigaminti namų sąlygomis. Taip galėsite įtraukti ir vaikus į žaidimo gamybą!

Nedrausti, o skatinti išbandyti!

Nebūna mergaitiškų ar berniukiškų žaislų. Anot psichologų, tai yra vaiko įspraudimas į tam tikrus rėmus, kurie gali sukelti nepasitikėjimo ir nusivylimo jausmus. Vaikams reikėtų leisti žaisti su visais vaikiškais žaislais, kadangi tai parodys, jog tėvai suteikia pasirinkimo laisvę ir šiuo klausimu leidžia pačiam vaikui nuspręsti su kuo jis nori žaisti.

Žaislų skirstymas pagal lytį - socialinių vaidmenų formavimas. Reikia leisti vaikams žaisti su kuo jie nori ir būti savimi, juk tai auklėjime yra svarbiausia. Neigiamos tėvų emocijos ir pasisakymai, kelia vaikui diskomfortą ir baimę, kad negali pasitikėti savo tėvais. Tai gali atsiliepti ir ateities brendimui: kuo daugiau draudžiama - tuo daugiau ir padaroma. 

Vaikams reikia leisti pažinti pasaulį, kultūras, įvairius požiūrius bei pasisakymus, o tai leis - pasirinkimo laisvę. 

Saugaus žaislo pasirinkimas

Anot psichologų, svarbu rinktis tokį žaislą apie kurį būtų pateikta kuo daugiau informacijos. Lietuviškai turi būti nurodytas gamintojas, importuotojas, prekės pavadinimas, kokiam amžiui skirtas žaislas, saugumo priemonės. Žaislas turi būti pažymėtas CE, nes tik tokie žaislai gali būti platinami Europos Sąjungoje. Tai parodo, jog šis žaislas atitinka ES saugumo bei sveikatos reikalavimus. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį iš ko yra pagamintas žaislas, kokios medžiagos naudotos. Tiesa, kad gamintojas užtikrina saugų žaidimą, tačiau nieko neatsitiks, jeigu ir jūs pasidomėsite šiek tiek daugiau apie tą žaidimą (žaislą), o nepulsite iš karto pirkti, nes juk tėvai, užtikrina vaiko saugumą.

 

Užs. nr. 1347.

Dalintis naujiena

Sponsored Video