Šuns sterilizacija veterinarijos klinikoje (1)

Publikuota: 2020-04-06 Kategorija: Laisvalaikis
Šuns sterilizacija veterinarijos klinikoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Šuo

Veterinarijos klinikoje atliekama šuns sterilizacija padės tais atvejais, kuomet siekiama išvengti naminio gyvūno rujos keliamų padarinių. Sterilizacija yra patelės gimdos bei kiaušidžių pašalinimas. Procedūra paprastai atliekama kalėms, kurių amžius siekia apie 6mėn ir truputį daugiau. Kuomet gyvūnui daugiau kaip 12 mėnesių, atlikti procedūrą jau gali būti per vėlu, todėl svarbu pasirūpinti sterilizacija iš anksto. 

Skaitykite šį straipsnį toliau ir sužinokite, kodėl naudinga sterilizacija bei atraskite patikimus šią procedūrą pasiruošusius atlikti veterinarus.

 

Sterilizacijos teikiama nauda

Sterilizacija teikia visokeriopą naudą tiek augintiniui, tiek jo šeimininkui. Visų pirma, gyvūnas tampa ramesnis, nebepasireiškia ruja, su dauginimusi susiję neigiami instinktai ir jų padariniai. Antra, tai yra naudinga augintinio sveikatai, kadangi atlikta procedūra apsaugo nuo kai kurių ateityje pasireiškiančių susirgimų. Akivaizdu, jog sterilizuotas gyvūnas yra kur kas sveikesnis ir lengviau prižiūrimas, negu nesterelizuotas.

 

Kaip vyksta procedūros?

Procedūra visiškai nėra skausminga ir nesukelia didelio streso. Patyrę veterinarai viską atlieka taip, kad gyvūnui būtų kuo lengviau ir patogiau. Sterilizuotas gyvūnas nebetenka galimybės daugintis ir turėti palikuonių, tačiau tai nereiškia, kad jis nebegali gyventi pilnaverčio gyvenimo. Naminiai gyvūnai nėra skirti aktyviam šeimos gyvenimui, kaip laukiniai gyvūnai, todėl gyvenant namų sąlygomis, sterilizacija visuomet bus puikus sprendimas.

Šuns sterilizacija – greitai, patikimai, neskausmingai. Patyrę veterinarai pasirūpins Jūsų augintiniais, kruopščiai atlikdami visas reikiamas procedūras.

 

Užs. 0985.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą