Svarbiausi kovo darbai darže ir gėlyne – ką jau galima daryti, ko dar ne (0)

Publikuota: 2020-03-06 Kategorija: Laisvalaikis
Svarbiausi kovo darbai darže ir gėlyne – ką jau galima daryti, ko dar ne
Rokiškio Sirena nuotr. / Sodinukai

Paprastai mūsų platumose kovo mėnesį dar vyrauja gan žiemiški orai, tačiau šiemet pavasaris atėjo labai anksti. Saulė pasirodo dažniau ir šviečia ilgiau, gamta jau bunda, tad sode atsiranda daug svarbių reikalų. Papasakosime apie juos išsamiau.

Šiemet didžiojoje Lietuvos dalyje tai neaktualu, bet paprastai kovo mėnesį dar būna sniego. Dieną sniegas tirpsta, o naktį virsta ledo pluta, kuri labai kenkia sodo augalams. Ją reikia laužyti, kad sniegu apkloti augalai galėtų kvėpuoti.

Jei oras geras ir stiprių šalčių nenusimato, galima pradėti atidengti augalus, kurie žiemą buvo pridengti (pavyzdžiui, rožes). Tai daryti reikia po truputį, geriau apniukusiu oru, labiau link kovo pabaigos. Atidenkite rožes, ištiesinkite jų šakas, tada kelioms dienoms uždenkite jas lengvu audiniu, kad augalai priprastų prie naujų sąlygų.

Savo ruožtu augalus, kurie jautrūs saulei ir temperatūrų kaitai (dekoratyvinius spygliuočius ir visžalius medžius bei krūmus), reikėtų, atvirkščiai, slėpti – suręsti stoginę.

Jei sniegas visiškai nutirpo ir sklypas neblogai pradžiūvo, galima jį sutvarkyti – sugrėbti ir surinkti pernykščius lapus, nulūžusias šakas ir kitas šiukšles, taip pat išlyginti kurmiarausius. Stenkitės nevaikščioti po drėgną ir apsnigtą veją – jai tai kenkia.

Taip pat kovą patikrinkite rudenį iškastus daugiamečių augalų šakniagumbius. Nupjaukite sudžiūvusias ir papuvusias dalis, o apipjaustytas vietas apibarstykite anglimi arba apdorokite fungicidine priemone.

Jurginus, kardelius, gloksinijas, begonijas galima daiginti. Aktyviai dygstančius ir pažeistus kitų veislių šakniagumbius ir svogūnėlius reikėtų pasodinti į vazonus, o dedešvas, zundas, chrizantemas ir kraujažoles, astrus, burbulius, tūbes, sinavadus ir raktažoles – į lovelius.

Šiltnamis

Kovo mėnesį nešildomus šiltnamius reikėtų ir toliau ruošti naujam sezonui – plauti ir dezinfekuoti, pakeisti per žiemą apgadintus stiklus arba plėvelę, pagerinti arba pakeisti šiltnamio gruntą. Jei šiltnamis jau paruoštas, jame sėjamos lapinės salotos, ridikėliai, špinatai.

Šildomuose šiltnamiuose sėjamos lapinės salotos, ridikėliai, bazilikai, petražolės, taip pat daržovės daigams: paprikos, pomidorai, baklažanai, šparaginės pupelės ir agurkai.

Kovas – puikus metas patikrinti visus sodo įrankius, sutaisyti sulūžusius arba įsigyti tai, ko trūksta. Prasidėjus aktyviems darbams sode ir darže, nebeturėsite laiko šioms užduotims. Taip pat reikėtų patikrinti, ar liko lysvių atitvarų, kuoliukų ir panašių smulkmenų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video