Sunkiame ir nerezultatyviame žaidime DVI iš ketvirtosios šovė į pirmąją vietą (video) (0)

Publikuota: 2020-10-22 Kategorija: Laisvalaikis
Sunkiame ir nerezultatyviame žaidime DVI iš ketvirtosios šovė į pirmąją vietą (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Karių ir istorikų komanda DVI atkakliai kovojo dėl taškų ir sugebėjo tapti lyderiais.

„Auksinio proto“ keturioliktojo sezono septintasis žaidimas buvo kaip reta sunkus ir nerezultatyvus. Ir permainingas. Nuo pirmųjų turų įprastai į lyderius besiveržianti DVI šįkart po keturių turų užėmė ketvirtąją vietą. Tačiau galingai sužaistas paskutinysis, penktasis turas, ir sėkmingai atsakytas pats brangiausias – dešimties taškų – bonus klausimas kardinaliai pakeitė turnyrinę lentelę: jos vienvaldžiais lyderiais tapo... DVI.

Sunkūs pirmieji turai
Keturioliktojo sezono septintasis žaidimas svarbus. Mat neaišku, kiek dar daugiau nei keturi su puse šimto šalies komandų galės mėgautis antradieninėmis mankštomis smegenims. Jau šiomis dienomis šalies valdžia spręs dėl tolesnių veiksmų, stabdant covid-19 epidemiją. Neatmetama galimybė, kad gali būti uždrausti nebūtini masiniai renginiai ir komandoms kurį laiką gali nebelikti galimybės rinktis žaisti. Todėl kiekviena galimybė, kiekvienas antradienis yra puiki proga rajono intelektualams išmėginti jėgas ir pamankštinti smegenis.
Kol kas žaidimai vyksta jaukioje Tautodailės galerijoje. Mat įprastinė „Auksinio proto“ žaidimų vieta – rajono savivaldybės pirmojo aukšto salė dabar yra tapusi balsavimo vieta. Ir jei nepasikeis aplinkybės, ir kitą savaitę „Auksinio proto“ žaidimas dar bus žaidžiamas jaukioje galerijos palėpėje. Apie tai komandoms pranešė žaidimo Rokiškyje organizatorius Gintautas Lungys.
Šįsyk jėgas išbandyti susirinko keturios iš šešių sezoną pradėjusių komandų: pasigesta naujokų „Stataus kampo“.
Pirmieji žaidimo turai buvo labai nerezultatyvūs visoms komandoms. Pirmajame ture sėkmė lydėjo „Perspektyvius“, surinkusius vos dešimt taškų. „Jau sugalvojom“ surinko aštuonis, o DVI ir „Rodamkės ir tūzai“ – tik po keturis taškus. Dar mažiau rezultatyvus buvo antrasis turas, skirtas lietuviškiesiems išradimams. „Rodamkės ir tūzai“ atsakė šešių taškų vertės bonus klausimą apie tai,kokia bendrovė pagamino minkštą, šiltą, patvarų ir drėgmės nepraleidžiantį namams skirtą daiktą, kuris buvo toks sėkmingas, kad kasmet buvo pratęsiamas jo patentas. Teisingas atsakymas – bendrovė „Inkaras“, o tas gaminys – šlepetės. Ši komanda ture surinko 12 taškų. Ir su jais išsiveržė į antrąją vietą. Lyderio poziciją išsaugojo „Perspektyvūs“, šiame ture gavę vos aštuonis taškus, o „Jau sugalvojom“ ir DVI surinko po šešis taškus.
Ne ką geriau komandoms sekėsi ir trečiasis turas apie JAV. Tai paskutinysis žaidimas, kai buvo toks turas. Kol kas bendrojoje įskaitoje galimybės laimėti jo didįjį prizą neprarado Kamajų „Keturakiai“, kurie nuo pagrindinių pretendentų teatsiliko vos 3-4 taškais.
Rokiškėnų komandos gi į didįjį prizą nepretendavo, tačiau kiekvienai jų taškai buvo svarbūs. Šįsyk bendrojo pobūdžio klausimai apie JAV buvo ganėtinai sudėtingi. Antai, JAV viena svarbiausių medienos rūšių buvo pušis. Tačiau vieno augalo platinamas grybas naikino šiuos medžius. Todėl tas augalas buvo sistemingai naikinamas. Ir dabar, nors jį auginti leidžiama, tik kelios dešimtosios procento amerikiečių yra ragavę jo vaisių. Pasirodo, šis augalas yra... mums įprasti juodieji serbentai. Į šį ir kitus klausimus sėkmingiausiai atsakinėjo „Jau sugalvojom“ ir „Rodamkės ir tūzai“, šiame etape surinkę po dvylika taškų, treti buvo DVI su dešimt taškų, o taškų, o „Perspektyvūs“, surinkę aštuonis, užleido pirmąją vietą „Rodamkėms ir tūzams“. Ketvirtasis turas buvo skirtas Meksikai. Klausimai buvo įdomūs ir įvairūs. Nuo futbolo gynybos, vadinamos „Sombrero“ vardu, iki Meksikos nacionalinės gėlės, kuria mėgo puoštis Frida Kahlo. Ir ši gėlė – lietuviams taip įprastas jurginas. Bonus klausimo, įvertinto aštuoniais taškais, apie knygą, pavadintą „JOS labirintais“, meksikiečių sielos ypatumą, kuris leidžia jiems turėti savitą mirties sampratą ir mėgti fiestas (tai – vienatvė) neatsakė niekas. Aštuoniolika taškų surinko „Jau sugalvojom“, šešiolika – vis didesnį pagreitį įgaunati DVI, keturiolika taškų savo sąskaitą papildė „Perspektyvūs“, o „Rodamkės ir tūzai“ šiame ture uždirbo dvylika taškų.

Paskutinieji tapo pirmaisiais
Po keturių turų turnyrinė lentelė buvo lyg ir nusistovėjusi. Pirmieji, su 42 taškais buvo „Jau sugalvojom“, antri su 40-čia – „Rodamkės ir tūzai“, trečiojoje vietoje – „Perspektyvūs“ su 38 taškais, o DVI buvo ketvirti su 36 taškais. Tačiau net trys komandos dar nebuvo išnaudojusios svarbiausio žaidimo kozirio – dešimčia taškų vertinamo bonus klausimo.
Tačiau penktajame ture klausimai bent iš pažiūros atrodė šiek tiek lengvesni. Komandoms teko atsakinėti, kas 1655-aisiais viename Anglijos kaime pasklido iš drobės rietimo (blusos, išplatinusios buboninį marą), ką lordas Baironas parašė savo numylėtam Bocmanui (epitafiją), kokiame Vokietijos mieste rodykles turistams puošia vieno padaro, kuris filme „1917“ priešo apkasuose buvo riebesnis, figūrėlėmis (Hamelno miestas, o padarai – žiurkės), kas negadina knygynų tinklo (senas arklys vagos negadina).
O paskutinysis, brangiausias, bonus klausimas buvo apie tai, kieno paveikslą padovanojo viena JAV dailininkė H. S. Trumeno bibliotekai, jei tas kažkas buvo nuolatos užimtas ir dailininkė turėjo vos kelias sesijas paveikslui nutapyti. Išgirdus teisingą atsakymą – J. F. Kennedy, iš trijų komandų, turėjusių galimybę atsakyti šį klausimą, vienintelė DVI ja pasinaudojo. Ji šį turą be bonus klausimo atsakė daugiausia klausimų ir surinko keturiolika taškų, o su bonus klausimu – dvidešimt keturis. „Perspektyvūs“ surinko dvylika, „Jau sugalvojom“ – dešimt, o „Rodamkės ir tūzai“ – šešis taškus. Bendroji komandų rikiuotė pasikeitė kardinaliai: surinkę 60 taškų, iš ketvirtosios į pirmąją pakilo DVI. „Jau sugalvojom“ sąskaitoje buvo 52 taškai ir antroji vieta, o „Perspektyvūs“ su 50 taškų liko treti. „Rodamkės ir tūzai“, galingai pradėję žaidimą, su 46 taškais liko ketvirti.

Kuklūs ir šalies komandų rezultatai
Klausimai sunkūs pasirodė ne tik Rokiškio komandoms. Pirmąją vietą laimėjusios Panevėžio „Mąstukų“ ir Šiaulių „Voverių“ komandos surinko tik po 86 taškus, kai įprastai turnyrinės lentelės viršuje rikiuojasi ekipos, surinkusios netoli 100 taškų. O į pirmąjį šalies komandų dešimtuką šįsyk patekti užteko 78 taškų.
Iš rajono komandų šiame žaidime geriausiai sekėsi Kamajų „Keturakiams“, surinkusiems 64 taškus. Jie taip pat, kaip ir „Rodamkės ir tūzai“, atsakė 6 taškų vertės bonus klausimą. Su tokiu rezultatu bendrojoje šalies įskaitoje kamajiškiai yra 79-ti. DVI šįsyk užėmė 98-ąją vietą.
Mažųjų miestų grupėje „Keturakiai“ buvo 22-ti, DVI – 35-ti.
Bendrojoje žaidimo įskaitoje (atmetus dviejų prasčiausių žaidimų rezultatus), kol kas tarp rajono komandų lyderiauja „Keturakiai“: jie surinko 374 įskaitinius taškus ir yra 54-ti. DVI sąskaitoje yra 352 taškai, ir su šiuo rezultatu jie yra 98-ti. „Perspektyvūs“ su 340 taškų yra 114-ti, Kamajų „Kurmiai“ su 310 taškų – 171-i. „Jau sugalvojom“ iki šiol surinko 306 taškus ir užima 182-ąją vietą. „Rodamkės ir tūzai“ kol kas turi 276 taškus ir yra 256-ti. Viso šiame sezone klasifikuotos 452 komandos.

Dalintis naujiena

Sponsored Video