Slapukas Green zebra (3)

Publikuota: 2019-07-27 Kategorija: Laisvalaikis
Slapukas Green zebra
L. Dūdaitė-Kralikienė / Green zebra pomidoras

Vieno ankstesnių straipsnių apie pomidorus komentaruose viena skaitytoja piktinosi: kokia prasmė dėti aprašymus tų pomidorų, kurių sėklų nerasite Lietuvos parduotuvėse. Mano galva, prasmė yra tokia: plėsti akiratį. Jei pernai sėjau tik tuos pomidorus, kurių sėklų nusipirkau Rokiškio parduotuvėse, tai šiemet, įkišus nosį į pomidorų grupių facebook platybėse, mano šeima mėgaujasi skonių ir spalvų įvairove. Tačiau visgi auginu ir kai kurias veisles, kurių sėklų pirkau Rokiškio parduotuvėse. Viena jų – slapukas Green zebra. Kodėl slapukas? Mat suprasti, ar šis žaliasis pomidoras yra prinokęs, galima tik vienu metodu: jį pačiupinėjus – prinokęs pomidoras nusispalvinęs vos matomu aukso atspalviu ir palietus yra minkštas.

Lysvės puošmena

Green zebra – tai vidutinio vėlyvumo indeterminantinė veislė. Žinoma, skirta auginti šiltnamyje. Tačiau mūsų atveju ji sėkmingai auga ir lauko sąlygomis. Nors rašoma, kad ji vidutinio vėlyvumo, tačiau Green zebra pomidorus ėmė megzti viena pirmųjų lysvėje, gerokai aplenkdama ankstyvesnes veisles. Šiltnamyje ji išauga maždaug iki 1,7 m, lauke – apie 1,2 m. Galima formuoti 1-3 stiebais. Aš formavau vieną stiebą. Pomidorai nemaži, maždaug 150-300 g. Šiaip jau nereiklūs priežiūrai, be to, nėra iš tų, kurie be saiko leidžia ūglius, taigi vargti su šiais pomidorais neteks. Nebijo jie ir saulės bei drėgno oro kaitos, nes mažai skilinėja. Derlumas kaip tokiam krūmui išties pakankamas. Kekėse mezga po kelis nemenkus pomidorus. Šis, prinokęs, svėrė maždaug 150 g (nusprendėme iš akies, nes svarstyklės liko sodyboje), ir tai buvo mažiausias kekės pomidoras.

Šis pomidoras – tikra lysvės puošmena. Jis gana derlingas, kekės apkibusios nemažais pomidorais. Netgi žali jie atrodo labai gražūs: kiekvieną puošia tamsiai žali dryžiukai. Tokie pomidorai atrodo gražiai ir žali, ir prinokę.

Lėkštėje atrodo įspūdingai

Kaip jau minėta, Green zebra būdinga visiems žaliems pomidorams taikytina problema: juos sunku pastebėti prinokusius. Taigi, kad pomidoras jau tinkamas valgyti, geriausiai išduoda vos matomas žaliai aukso atspalvis. Dar geriau pastebėti prinkokusius, juos nesmarkiai spustelėjus: jei pomidoras kietas – jis dar žalias. O jei minkštas – pats laikas ragauti.

Vien pažiūrėjus į žalią pomidorą, įsivaizduojame, kad jo skonis toks, kad „žiaunas suka“. Iš tiesų, prapjovus Green Zebra, juntame, kad ragausime netipinį pomidorą. Jo kvapas – labai malonus, tarsi egzotinio vaisiaus. Minkštimas švelniai žalias, tvirtas ir neištežęs. Pakankamai sultingas, nors ne vandeningas. Taigi, supjaustytas skiltelėmis jis puikiai laiko formą. Sėklyčių nedaug, jos nedidelės. Skonis – labai įdomus. Pirmiausia vos juntama rūgštelė, o po to – lengvas ir gaivus saldumas. Pats tas karštą vasaros dieną. Jį galima valgyti ir vieną, kaip desertą, ir pjaustyti salotoms.

Žinoma, Green zebra puikiai tinka ir konservuoti bei sultims, tačiau tokį skanų pomidorą tam naudoti šiek tiek gaila. Lėkšteje, pramaišiui su raudonais ir geltonais pomidorais atrodo tikrai puikiai.

Verdiktas

Tai puikus, nereiklus priežiūrai, ir labai skanus pomidoras. Žinoma, kad kitąmet jį vėl sodinsiu. O ir sėklų dar liko. Praktiškas patarimas: dabar pats laikas jas pirkti. Pomidorų sėklos, jei nekepinsite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose, daigios būna apie ketverius metus. Taigi, dabar pats laikas jų ieškoti parduotuvėse, nes parduodamos su ženklia nuolaida. Kaip jau minėjau, Green zebra sėklas pirkau Rokiškyje, viename prekybos centrų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą