Salų dvaro amatų dirbtuvėse – didžiulis velykinis krepšys iš vytelių (foto) (0)

Publikuota: 2019-04-18 Kategorija: Laisvalaikis
Salų dvaro amatų dirbtuvėse – didžiulis velykinis krepšys iš vytelių (foto)
A. Ruželienės nuotr. / Velykinis krepšys iš vytelių

Salų dvaro amatų dirbtuvėse uoliai darbuojasi tautinio paveldo produktų amatininkė Augenija Ruželienė – iš žalių ir neluptų vytelių pina didžiulį velykinį krepšį, kuriame bus sodinamos gėlės. Jo ilgis – 210 cm, plotis 125 cm, aukštis be rankenos – 40 cm, o su rankena – 104 cm.

Pasak A. Ruželienės, idėja kilo nelauktai. „Amatų dirbtuvėse vyksta remontas, keičiami langai, todėl viduje dirbti nėra paprasta. Žinoma, pakrauname krosnį, išdegame molio dirbinius, bet kitiems dalykams neužtenka vietos. Taigi, persikėliau į lauką.

Pagalvojau, kad į mūsų dirbtuves reikėtų nuorodos – krepšys puikiai atkreips praeivių dėmesį, taip pat pagaminsime rodyklę – paukštį, kurio snapas žiūrės į amatų dirbtuves,“ – kalbėjo A. Ruželienė.

Nuo šių metų A. Ruželienė – sertifikuota vytelių pynėja. „Vyteles pradėjau pinti 2008 metais. Kaimynė padovanojo Kazio Mirinausko knygutę „Viskas iš vytelių”, todėl imiausi mokytis savarankiškai. Lankiau kursus Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, o 2012 m. įstojau į tautodailę, pradėjau dalyvauti parodose. Vytelių pynimas – nelengvas darbas. Žinoma, jei labai nori ir domiesi – viskas įmanoma. Man vytelių pynimas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas gyvenimo paįvairinimui,” – kalbėjo A. Ruželienė.

Praėjusiais metais Kaziuko mugėje dalyvavusi A. Ruželienė per tris pusdienius nupynė didžiausią skrybėlę, kuri tapo ne tik turgaus puošmena, bet ir didžiausios Lietuvos skrybėlės rekordo savininke.

Amatų dirbtuvėse vyksta vytelių pynimo, medinių žaisliukų ir dekoracijų dekoravimo, saviskambių muzikos instrumentų ir molio lipdymo, liejimo bei žiedimo edukacijos. Čia laukiamas kiekvienas norintis kūrybiškai praleisti laisvalaikį, įgyti patirties, susipažinti su lietuviškais tradiciniais amatais ir į namus parsinešti pačių pasigamintą dirbinį.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą