Ruošiame kambarinius augalus žiemai: 8 dalykai, kuriuos reikia padaryti (0)

Publikuota: 2018-11-27 Kategorija: Laisvalaikis
Ruošiame kambarinius augalus žiemai: 8 dalykai, kuriuos reikia padaryti
Rokiškio Sirena nuotr. /

Net jei neturite sodo ar daržo, o žinios apie augalus apsiriboja tik trimis kambariniais augalais, du iš kurių jums padovanojo mama, o trečią iš kažkur parnešė vyras, tuos augalus vis vien reikia kažkaip prižiūrėti. O kambarinių augalų priežiūra tiesiogiai priklauso nuo metų laiko.

Užėjus šalčiams ir prasidėjus šildymo sezonui namuose ir butuose keičiasi drėgmės lygis, temperatūros režimas ir apšvietimas, ir į visa tai reikia atsižvelgti.

Štai aštuoni patarimai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, jei norite, kad jūsų kambariniai augalai sėkmingai peržiemotų ir džiugintų jus ateinančiais metais.

Patikrinkite, ar nėra kenkėjų

Jei šiltuoju metų laiku jūsų augalas gyveno balkone arba lauke, pats laikas patikrinti, ar vazone nėra pasislėpusių kenkėjų. Užsikrėtusius augalus reikia izoliuoti ir apipurkšti insekticidais – kitaip jie gali ir nesulaukti kitos vasaros.

Mažiau laistykite

Vėlyvą rudenį ir žiemą dauguma augalų nugrimzta į ramybės laikotarpį, sulėtėja jų medžiagų apykaitos procesai ir augimas. Reiškia, juos reikėtų mažiau laistyti. Pats paprasčiausias būdas suprasti, ar reikia augalą laistyti – įkišti pirštą į vazono žemę, apie 2 cm. Jei žemė tokiame gylyje sausa – pats laikas laistyti.

Perstatykite vazoną į kitą vietą

Keičiantis metų laikams, keičiasi ir apšvietimas. Jei jūsų augalui pradėjo trūkti saulės, pabandykite perstatyti jį ant kitos palangės. Nepamirškite retkarčiais vazoną persukti į kitą pusę – šviesos turi gauti visos augalo dalys.

Nebetręškite

Žiemą tręšti augalų nereikia. Tręšimą pradėkite mažinti dar rudenį, o pavasarį nepamirškite vėl pradėti tręšti. Dulkės užkemša augalo lapų poras ir jis nebegali gauti maisto iš oro. Todėl reikia reguliariai valyti augalo lapus drėgna šluoste ar kempinėle.

Padidinkite drėgnumą

Patalpų šildymas, be kurio mūsų klimato juostoje neišgyventume, augalams, deja, nėra labai naudingas. Šildymo sezono metu drėgmės kiekis namuose sumažėja iki 10-20 proc. (o augalams reikia bent 40-50 proc.). Šiuo laikotarpiu augalams gyvenimą palengvinsite, jei periodiškai apipurkšite juos vandeniu. Dar vienas variantas, tinkantis tropiniams augalams – pastatykite vazonus ant padėklo su akmenukais, ir reguliariai, kai tik išgaruoja, įpilkite į padėklą vandens.

Palaikykite temperatūrų režimą

Komfortiškiausia temperatūra kambariniams augalams – plius 18-23 laipsnių. Būtų tobula, jei naktį ji kokia dešimčia laipsnių nukristų. Dideli temperatūrų svyravimai augalams gali pakenkti, todėl geriau juos laikyti toliau nuo langų, radiatorių ir židinių. 

Pašalinkite nereikalingas dalis

Rudenį taip pat svarbu pašalinti visus nudžiuvusius augalo lapus ir stiebus, taip pat naujus ūglius, kad augalui būtų lengviau peržiemoti. Tai galima padaryti rankomis, nereikia net žirklių ar sekatoriaus.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video